Geride kalan sezonda Serie B'ye düşen Cagliari'de forma giyen Joao Pedro için Galatasaray deveye girmişlti. Gösterdiği performansla birlikte sarı kırmızılıların kadrosunda yer vermeye hazırlandığı Portekizli golcünün bundan sonraki adresi merak konusu. Çizme ekibinin yeni teknik direktörü Roberto Muzzi, Galatasaray’ın transfer etmek istediği Joao Pedro’nun geleceğiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.


Uygun bir çözüm bulacağız

Transfer konularına fazla değinmek istemediğini söyleyen Muzzi, “Bu konuda fazla bir şey söylemeyeceğim. Capozucca (Cagliari Sportif Direktörü) bununla ilgileniyor. Joao Pedro bizim için önemli bir oyuncu. Transfer konusunda neler olacağını göreceğiz. Bizimle idmanlara çıkıyor. Onu motive ve istekli gördüm. Hem bizim hem de onun için uygun bir çözüm bulacağız” ifadelerini kullandı.


joao pedro


Talep 10 milyon euro

Cagliari’nin10 numara ve forvet pozisyonlarında oynayabilen 30 yaşındaki Joao Pedro için Cagliari kulübü 7 milyon euro bonservis bedeli talep ediyor. Cagliari Başkanı Tommaso Giulini, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Galatasaray’ın 3 milyon euro’luk bir teklif yaptığını söylemişti. İki kulüp arasındaki görüşmeler devam ediyor.