İtalya Serie A devi Juventus'un başarılı savunmacıcı Chiellini, verdiği röportajda Ronaldo'dan sonra ligin en iyi forvetini itiraf etti. 

34 yaşındaki yıldız isim, verdiği demeçte Ronaldo'dan sonra Serie A'nın en iyi golcüsünün İnter'in yıldızı Mauro Icardi'nin olduğunu söyledi ve, "Bence Icardı, savunma olarak zorlandığım en iyi ikinci golcü. İnter derbisinde oldukça hırslıydı ve Arjantin milli takıma alınmamasına rağmen saygı duydu." dedi. 

Konuşmasının devamında İtalyan futbolunun gelişmesinin iyi bir durum olduğun ancak kendisi gibi eski stil İtalyan defans oyuncuların oldukça azaldığını aktaran yıldız isim, "Futbolun gelişmesi güzel bir durum, aksi taktirde gelişemezsiniz. Ancak, bizi başarılara götüren İtaltan kültürünü (savunma) korumalıydık. Ben, Nesta, Baresi, Maldini, Gentile, Scirea, Cannavaro gibi isimler artık yok. İtalyan futbol kültürünün taithi bu isimlerle yapıldı. Sadece bunlardan ibaret değil ancak yeni isimlerle zafer kazanılabilir." diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Chiellini, bu sezon Juventus forması ile 14 karşılaşmada 1 gol 1 asistlik performans gösterdi. 34 yaşındaki tecrübeli yıldız, İtalyan Milli Takımı ile kariyeri boyunca çıktığı 100 müsabakada 8 gol atma başarısı gösterdi.


Kaynak:Sporx