Sky Sports televizyonunun sorularına cevap veren Ronaldo, milli takımı bırakıp bırakmayacağı şeklindeki gelen soruya şöyle cevap verdi; "Neden? Şu anda zamanımın geldiğini düşünmüyorum. İnsanların ne istediği değil, benim ne istediğim önemli" 

Fiziksel durumunun yetersiz olması durumunda ayrılığı düşünebileceğini belirterek Ronaldo, "Koşamasam, topu süremesem veya şut atamasam; gücüm tükenirse.... Ancak şu anda kendimi güçlü hissediyorum ve devam etmek istiyorum; çünkü hala motiveyim. Ana kelime bunları yapmak için motive olmam.... İnsanları, ailemi, taraftarları ve kendimi mutlu etmeye odaklıyım. Bu seviyeyi daha da yükseğe çıkarmak istiyorum" 

"Portekiz'i söylüyorsunuz ancak Şampiyonlar Ligi'nin en çok gol atan, en çok kazanan, asist yapan oyuncusuyum" diyen Ronaldo, "Bunu geliştirmek istiyorum. Futbol oynamayı, insanları mutlu etmeyi seviyorum" sözleriyle futbol yaşantısını devam ettireceğine vurgu yaptı.

Bu sezon resmi karşılaşmalarda 6 gol atan Ronaldo, buna rağmen takımının bu sezonki gidişatı konusunda uyardı ve "Sadece bireysel başarılarım konusunda konuşmuyorum, takım oyununu ilk sıraya koyuyorum. Takım olarak kazanmak, bireysel başarılardan daha kolay. Bunun hala olası olduğunu düşünüyorum. Herkes kendi rolünü bilmeli. Ben takımdaki ve kulüpteki rolümü biliyorum. Benim rolüm gol atmak ve takıma deneyimimle yardımcı olmak, oyunu okumak. Eğer herkes böyle düşünür, kendisini takım için feda ederse, sanırım daha iyi bir takım oluruz" şeklinde açıklama yaptıı.

KAYNAK: NTV SPOR