Mecnun Otyakmaz'dan Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş açıklaması!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor'da yeniden başkanlığa seçilen Mecnun Otyakmaz, Fenerbahçe'ye transfer olan Mert Hakan Yandaş ve Galatasaray'a imza atan Emre Kılınç ile ilgili konuştu.

Mecnun Otyakmaz'dan Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş açıklaması!

Süper Lig ekiplerinden Sivasspor’da gerçekleştirilen olağan genel kurulda, Mecnun Otyakmaz, yeniden kulüp başkanı seçildi.

Genel kurula hitap eden başkan Otyakmaz, Fenerbahçe'ye transfer olan Mert Hakan Yandaş ve Galatasaray'a giden Emre Kılınç hakkında konuşurken, pandemi sürecine ilişkinde açıklamalarda bulundu.

Otyakmaz'ın açıklaması şu şekilde;

“Rüya gibi geçen ve ligin ilk yarısını lider olarak tamamladığımız geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında bizleri daha zor günlerin bekleyeceğini biliyorduk. Gerek sporcularımıza yapılan transfer teklifleri, gerek tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını işlerimizi daha da zorlaştıracaktı. Nitekim böyle de oldu! Mert ve Emre konusunu biraz açmak gerekirse, alt liglerden aldığımız ve çok şeyler kattığımız iki ismin bonservis ücreti kazandırmadan ayrılmaları bizi üzdü. Aslında bu konu söyleyecek çok şeyimiz var. Ancak bu saatten sonra polemiğin kimseye faydası yok. Her iki ismin özellikle ligin ikinci yarısıyla birlikte isimlerinin başka kulüplerle anılmaya başlaması ve medyanın bu isimleri sürekli kullanması sporcularda performans düşüklüğü yaşattı. Pandemi sürecinin de bu döneme denk gelmesiyle takımımız ciddi anlamda zarar görerek bir dönemde puan kayıplarıyla zirve yarışında yara aldı. Ancak yapılan başarılı kadro mühendisliği ve teknik heyetimizin bilgi ve birikimiyle yapmış olduğumuz tüm çalışmalar neticesinde ligi dördüncü tamamlayarak ülkemizi UEFA Avrupa Ligi’nde temsil etmeyi başardık. Tüm bu olumsuzlukların arsında bu durumu başarılı olarak değerlendirileceğini umut ediyoruz.” 

Kaynak: TRT Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER