Herkes bunu konuşuyor! 1 milyar dolarlık dövüş...

Emekli olmasına rağmen özel maçlara devam eden ABD'li boksör Floyd Mayweather, hala ringlerin aranan adamı. Rakipleri, popülaritesi sebebiyle onunla maç yapmak için yarışıyor.

Herkes bunu konuşuyor! 1 milyar dolarlık dövüş...

42 yaşında olan Mayweather'a, Meksikalı Saul Canelo cephesinden rövanş talep edildi. Müsabaka gerçekleşirse dev bir ödül ortaya konacak! İşte detaylar...

Canelo'nun yanı sıra Connor McGregor da Mayweatler ile maç yapmak istiyor. ABD'li ise oralı değil. Floyd, McGregor'a kendisi ile maç yapmak isteyen çok kişinin olduğunu belirterek, "Sıranı bekle" dedi.

TMZ Sports'a konuşan deneyimli boksör," Herkes benimle rövanş istiyor. Kimse beni yenemez. Evet, herkes bir şey söylüyor ve umrumda değil." diye konuştu.

Canelo dövüşünün kendisine çok para getireceği sorusuna yanıt veren Mayweather, "Zaten 1 milyar dolar kazandım, bunu biliyorsunuz" diye konuştu.

Mayweather son dövüşünü 2017 Ağustos'ta Connor McGregor'a karşı yaptı. Bunun öncesinde yıldız dövüşçü kendisinden çok genç olan Meksikalıyı devirmişti.

UFC İLE ANLAŞABİLİR

Boks dünyasının yıldız ismi Floyd Mayweather, kafes dövüşüne başlayabilir. UFC ile görüşme halinde olan 41 yaşındaki emekli boksörün üç veya 4 maçlığına ringe çıkacağı konuşuluyor.

Yaptığı dövüşlerden milyon dolarlar kazanan ABD'li sporcu ise anlaşma için ağırdan alıyor. Hayatı boyunca para sıkıntısı çekmeyecek kadar servete sahip olduğunu dile getiren Mayweather, UFC tarihinde rekor sayılabilecek bir mebla talep etti.

Mayweather görüşmeler ile ilgili şu açıklamayı yaptı: "UFC ile yakın zamanda anlaşabilirim. Kabul ederlerse 1 milyar dolara bu iş olur." "Açık konuşmak gerekirse harika bir hayatım var. Hayatım boyunca bana yetecek kadar param var. Yaşamımı sürdürmek için gereken her şeyi alabilirim"

Ağustos 2017'de kafes dövüşünün yaramaz çocuğu Connor McGregor ile boks ringine çıkan Mayweather, rakibini 10. rauntta teknik nakavtla yendi. Tecrübeli dövüşçü bu sadece bu maçtan sponsorlarla birlikte 285 milyon dolar gelir elde etti.

1,07 MİLYAR DOLAR SERVET

Forbes verilerine göre namağlup kariyeri boyunca yaptığı önemli unvan maçlarından yüksek kazançlar elde eden Mayweather'ın geliri, 2018 yılında 1,07 milyar dolara ulaştı.

88 OTOMOBİLİ VAR

Ünlü sporcu, kariyeri boyunca 48 maçta ringe çıktı ve hiç yenilgi almadı. Garajında 88 lüks otomobili bulunan Mayweather, servetini hayranlarından saklamıyor. Sosyal medya hesaplarında deste deste parayla poz vermekten çekinmeyen Mayweather, yolculuklarını da özel jetiyle yapıyor.

KHABIB DÜELLOSU HAVADA KALDI

Connor McGregor'u nakavt eden Dağıstanlı Müslüman sporcu Khabib Nurmagomedov, Mayweather'a meydan okusa da bu düello henüz gerçekleşmedi.

İKİSİYLE DE KARŞILAŞACAĞIM

Mayweather, “Ben her zaman kendimin patronu oldum. Khabib’le yapacağımız dövüşün nasıl biteceğini bilemem. Ancak sonunda bir şeyler başaracağız.

110 milyon ile 200 milyon Dolar arasında bir paranın garanti olacağını düşünüyorum. Ayrıca bir amacım da hem Khabib hem de daha önce yendiğim McGregor’la 2019’da karşılaşmak” ifadelerini kullandı.Kaynak:Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER