Judoda yeni hedef dünya şampiyonluğu

Milli judocu Muhammet Mustafa Koç, Ümitler Dünya Şampiyonası’nda 73 kiloda üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

Judoda yeni hedef dünya şampiyonluğu

Muhammet Mustafa Koç, kariyer planlamaları ve yeni hedefleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

- Ağabeyime özenip judoya başladım! -

Judoya ilk olarak zaman geçirmek için başladığı belirten Muhammet Mustafa Koç, "Gittiğim ilkokulun bodrum katında judo kursu vardı. Okuldan bazı öğrencileri bu kursa çağırdılar. Ağabeyim de o kursa gitmeye başladı. Ben de ağabeyime özenip judoya başladım. İlk başlarda enerji atmak, zaman geçirmek, çocukluk hevesi olarak başladım. Hem derslerime devam ediyordum hem de judo çalışmalarımı sürdürüyordum. Hocalarım beni 2008 yılında da yurt dışındaki müsabakalara götürmeye başladı." dedi.

- Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum! -

Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istediğini belirten Koç, "Bu sezona Antalya’daki Avrupa Şampiyonası ile başladık ve orada şampiyon oldum. Daha sonra Çekya’da düzenlenen müsabakalarda ikinci, Avrupa Olimpik Gençlik Olimpiyatları’nda da şampiyon oldum. Daha sonra Şili’nin başkenti Santiago’da 9-13 Ağustos tarihlerinde yapılan Ümitler Dünya Şampiyonası’na katıldık ve burada yapılan müsabakalarda dünya üçüncülüğünü elde ettim. Bayrağımızı yurt dışında dalgalandırmak çok başka bir duygu. Olimpiyatlar her sporcunun hayali. Hem 2020 hem de 2024 Olimpiyatları’na katılarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edip, Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Antrenör Nelda Şilli de Muhammet Mustafa Koç hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

Mustafa'nın daha iyi olacağını belirten Nelda, "Yurt dışında Mustafa’nın aldığı dereceler bizi çok gururlandırdı. Türk bayrağını yurt dışında dalgalandırmak gurur vericiydi. Türk gençlerini şampiyonluk kürsüsünde görmek bizleri çok mutlu ediyor. Mustafa’yı 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda görmeyi çok arzu ediyoruz. 2020 ve 2024 Olimpiyat Oyunları’nda daha da iyi dereceler alacağımıza inanıyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER