Rio İçin Aday Kadro Belli Oldu

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF), 2016 Rio Olimpiyatları'nda boy gösterecek milli takımda yer alması muhtemel sporculardan oluşan aday kadroyu açıkladı.

Rio İçin Aday Kadro Belli Oldu

 TAF'ın internet sitesinde yer alan 63 kişilik aday kadroda, barajı geçen 15 atletin yanı sıra, gelecek yıl 11 Temmuz'a kadar devam edecek olan kota müsabakalarında baraj geçme şansı olan 48 atlet bulunuyor. Listenin, 21'i kadın, 42'si erkek sporculardan oluşuyor.

Kadınlarda, güllede Emel Dereli, çekiçte Kıvılcım Kaya, maratonda Sultan Haydar ve Nilay Esen Ersun, 3 bin metre engellide Özlem Kaya ve Tuğba Güvenç, erkeklerde ise 5 ve 10 bin metrede Ali Kaya, 1500 metrede İlham Tanui Özbilen, 3 bin metre engellide Tarık Langat Akdağ ve Halil Akkaş, 100, 200 ve 4x100 metrelerde Jak Ali Harvey ile Ramil Guliyev, 400 metre engellide Yasmani Copello Escobar, maratonda Bekir Karayel ve Serkan Kaya'nın, olimpiyat kotası bulunuyor.


Listede bulunan Ali Kaya, İlham Tanui Özbilen, Jak Ali Harvey ile Ramil Guliyev, kendi kategorilerinde dünya sıralamasında ilk 10 sporcu arasında yer alıyor.

Atletizmde takımlar, her kategoride barajı geçen en fazla 3'er sporcusuyla olimpiyatlara katılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 01:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER