Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan Efecan Karaca için son teklif sunuldu. Alanyaspor forması giyen Efecan Karaca, altyapısından yetiştiği Galatasaray’a gelmek için gün sayıyor. İşte Efecan Karaca transferinde son gelişmeler…

Alanyaspor’un yıldız futbolcusu Efecan Karaca yuvasına geri dönmek için gün sayıyor. Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin de kadrosuna katmak istediği milli futbolcunun hedefinde Galatasaray bulunuyor. Sarı kırmızılı kulübün altyapısında yetişen Efecan Karaca, yönetimden gelecek olan haberi bekliyor. Galatasaray altyapısının hayatını değiştirdiğini sık sık ifade eden Efecan Karaca, sarı kırmızılı formayı yeniden giymek için Alanyaspor yönetiminde de izin istedi. Alanyaspor yönetiminin yüksek bir bonservis bedeli talep etmesine rağmen oyuncunun tercihini dikkate aldığı öğrenildi. İki sezon önce Trabzonspor’un transfer talebinin reddedilmişti. Geçtiğimiz sezonda Fenerbahçe, Efecan Karaca için devreye girmiş ama oyuncudan olumlu geri dönüş alamamıştı. Efecan Karaca’nın yakın çevresi tarafından aktarılan bilgilere göre hayalinin her zaman Galatasaray’a geri dönmek olduğu öğrenildi. 

Aslan transfere hız verdi

Teknik direktör koltuğuna Okan Buruk’un oturması ile yeni bir yapılanma dönemine giren Galatasaray yerli oyuncu piyasasında aktif rol üstlendi. Sportif Direktör Cenk Ergün’ün bizzat görüşme sağladığı yerli oyuncular ile sözleşme imzalamaya yakın olduğu öğrenildi. Teknik direktör Okan Buruk’un yerli oyuncular arasında transfer edilmesini istediği Efecan Karaca için ısrar ettiği ileri sürüldü. 32 yaşındaki milli oyuncunun Okan Buruk ile iletişim halinde olduğu biliniyor. Transferin bir an önce tamamlanarak Efecan Karaca’nın kamp kadrosuna dahil edilmesi isteniyor. Alanyaspor yönetiminin bonserviste kolaylık sağlamasını bekleyen sarı kırmızılı yönetim, sıcak temasını sürdürüyor. Efecan Karaca’nın Galatasaray’dan gelecek habere göre İstanbul’a gelmesi planlanıyor. 

indir-5

Süper Lig kariyeri boyunca 188 maça çıkan milli oyuncu 40 asiste imza atmayı başardı. Kariyerinde 18 gol bulunan Efecan Karaca, süratı ve çevikliğiyle öne çıkıyor. Galatasaray altyapısından yetişmesi de oyuncunun transfer edilmesinde önemli bir faktör olarak öne çıkıyor. Sağ ve sol kanatta oyuncu değişikliklerine gidecek olan Galatasaray, hücum futbolcu üzerine kurulu bir sisteme geçiş yapacak. Forvet için Erik Botheim ile görüşmelerin devam edildiği öğrenildi. Orta saha ve forvet arkasına da yeni transferler yapılacak.