A Milli Erkek Basketbol Takımımızın başantrenörü Ergin Ataman, Ömer Faruk Yurtsever'in aday kadroda bulunması için kadroya çağrılan  fakat Ömer Faruk'un bynu redeetmesi üzerine Ataaman, durumu değerlendirdi.

YERİ ÇOK ÖNEMLİYDİ

"Karşılıklı konuşularak alınan bir karar yok burada. Oyuncunun menajeri Miami’de kalması gerektiğini ve kendi profesyonelliği için bu şampiyonada oynamayacağını net olarak belirtti. Bu sistem içinde Ömer’in yeri ne olur diye de konuşulmadı. Kaldı ki bu sistemde Ömer’in yeri çok önemliydi.''

KONUŞMADIK BİLE

''İngiltere maçı farklıydı. Ama şu anda Larkin, Furkan ve Cedi gibi üç silahşörün olduğu bir kadroda, pota altını karartacak atlet bir isim bizim 1 numaralı uzunumuz olabilirdi. Ama bunları konuşamadık bile. Biz kadroyu açıkladık, o zaman bir haber geldi."

BENİM KIZDIĞIM; ONUNLA TEMAS EDEMEMEKTİ

"Ben bunu hiç beklemiyordum bile, yoksa daha önce konuşup, ona rolünü anlatıp, ikna etmeyi deneyebilirdik. O kadar normal ilerliyordu ki her şey. Sezon içinde Mehmet Okur onunla ilgileniyordu, konuşuluyordu ve bana gelen haberler hep büyük bir keyifle oynayacağı yönündeydi. Oynamayacağı haberi geldikten sonra benim kızdığım onunla temas edememek oldu.''

HİÇBİR ŞEKİLDE OYUNCU PAZARLIĞI YAPMAM

''Yardımcı antrenörlerimiz Mehmet Okur ve Hakan Demir’e ısrarla siz konuşun önce sonra beni konuşturun dedim ama ne mesajlara ne aramalara yanıt verdi. Ben gidip Amerikalı menajerle hiçbir şekilde oyuncu pazarlığı yapmam."

 KAPIM AÇIK; GELİR ÖZÜR DİLER ....

"Kapıyı tamamen kapatma fikrinde değilim. Bu şampiyonada bile benim kapım açık. Gelir özür diler, ‘menajerim beni etkiledi ama bu takımın bana ihtiyacı olduğunun farkındayım, ben geliyorum’ desin, yarın onu kadroya alırım. Çünkü bu çocuk, İngiltere maçında fedakarlık yapıp oynadı, o maçta kurallar gereği oynamayabilirdi ama bizimle oldu. Sonra ne oldu onu anlayamadım.

BEN GELİP İSTEDİĞİMDE OYNARIM DERSE O KAPI KAPANIR

''Benim bu kadar iyi niyetli davranışıma karşı tamamen vurdumduymaz davranıp, ‘Benim için Miami daha önemli. Ben istediğimde gelip oynarım derse de o kapı kapanır. Canı istediğinde gelip oynayamaz."

kaynak: NTV Spor