Fenerbahçe Beko'da Zeljko Obradovic dönemi resmen sona erdi. Sarı-lacivertliler, efsane ismin ardından yeni koç arayışlarına başladı.

Fenerbahçe Beko'da ilk hedef Sarunas Jasikevicius

Oyunculuk döneminde 2011 yılında Fenerbahçe formasını giyen 44 yaşındaki Jasikevicius, 2016 yılından beri Zalgiris Kaunas'ın başantrenörlüğünü yapıyor. Fenerbahçe adına Jasikevicius ile ilk teması Genel Menajer olan Maurizio Gherardini'nin kurduğu öğrenildi.

Gelecek sezon Zalgiris Kaunas'ın da bütçesini önemli ölçüde küçültmesi bekleniyor. Bu nedenle Jasikevicius'un Fenerbahçe'nin teklifini düşünmek için süre istediği öğrenildi. Oyunculuk döneminde Panathinaikos'ta Obradovic yönetiminde büyük başarılar elde eden Jasikevicius, Sırp koç ile çok yakın ilişkilere sahip.

Litvanyalı çalıştırıcıdan olumsuz bir yanıt gelmesi halinde rota yerli çalıştırıcılara dönecek. 7 sezon boyunca Obradovic'in yardımcılığını yapan Erdem Can ve Galatasaray ile olan sözleşmesi sona eren Ertuğrul Erdoğan adaylar arasında. Medyada adı geçen Ufuk Sarıca'nın ise Pınar Karşıyaka ile sözleşmesi devam ediyor.

Öte yandan Genel Menajer Maurizio Gherardini'nin durumu da birkaç gün içinde netleşecek. İtalyan yöneticinin Fenerbahçe'den ayrılması halinde, NBA ekiplerinden Detroit Pistons'ın genel menajeri olması bekleniyor.

Gherardini, daha önce NBA takımlarından Toronto ve Oklahama'da da görev almıştı. 

Kaynak: TRT SPOR