Alex'ten flaş Kocaman itirafı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin efsane kaptanı Alex de Souza, önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Alex'ten flaş Kocaman itirafı

Ülkesinde Socrates dergisine konuşan Fenerbahçe efsane Alex de Souza, önemli açıklamalarda bulundu.

- Elimizdeki en iyi forvet Semih’ti ve hep yedekteydi! -

Efsane kaptan, kendisine sorulan 'Fenerbahçe’de hissettiği en büyük eksiklik neydi ?'” Semih’te, Olcan’da ve diğer örneklerde buna şahit oldum. Elimizdeki en iyi forvet Semih’ti ve hep yedekteydi. Ligde gol kralı oldu, yedek bekledi. Milli Takım’da goller attı, yedek bekledi. Anlayamadığım bir diğer şey de kulübün bazı oyunculara aşırı sabır göstermesiydi. İki-üç senelik sözleşme imzalayıp hiç gelişim göstermeyen bir sürü oyuncu gördüm.” şeklinde konuştu.

- Bensiz bir takım istiyordu! -

Fenerbahçe'den ayrılığından bahseden Alex de Souza, “Aykut hoca ile Romanya’da bir konuşmamız oldu ve ona, göreve geldiği andan itibaren beni göndermek istediğini hissettiğimi söyledim.” diyen Alex “O da son derece soğuk bir şekilde düşündüklerimin doğru olduğunu belirtti. Gerçekten de bensiz bir takım istiyordu. Bu beni çok üzdü.” ifadelerini kullandı.

- Artık beni istemediklerini anladım! -

Kasımpaşa maçından sonra bütün iplerin koptuğunu belirten Alex “Maçtan sonra başkan kardeşiyle birlikte geldi. ‘Gitmek isteyen gidebilir’ dediler. Ben kalacağımı belirttim. Aynı gün, Aykut hoca üçüncü blöfünü yaptı. Ayrılacağını söyledi. Güldüm, çünkü ayrılacağını üçüncü kez söylüyordu. Başkan bana, 'Ya Aykut Hoca’nın dediğini yapıp gençlerle çalışırsın ya da gidersin' dedi. Gitmeyi tercih ettim çünkü artık beni istemediklerini anladım. Maalesef bu şekilde bitti.” sözleriyle ayrılığını anlattı.

- Bence içi boş bir uğraş! -

Kendisine yöneltilen Galatasaray efsanesi George Hagi sorusuna cevap veren Alex,“Hiçbir zaman oyuncuları birbirleriyle kıyaslamam. Bir keresinde, Hagi’nin Barcelona’da oynadığı ve UEFA Kupası kazandığı için daha iyi olduğunu duydum. Öyleyse Udinese’de oynamış Zico’dan da mı iyiydi yani? Ayrıca size, kupalar kazanmış bir sürü oyuncu sayabilirim ama kupalara etkileri neredeyse yoktur. Bu yüzden, kıyaslama işini hiç sevmem. Bence içi boş bir uğraş.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER