Ali Koç'tan herkesi taca çıkaracak hamle!

Herkes Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan bir bağış kampanyası bekliyordu… Başkan ise herkesi bir kez daha taca çıkaracak bir hamle yaptı.

Ali Koç'tan herkesi taca çıkaracak hamle!

Fenerbahçe’nin  UEFA’nın önerisi ve izniyle hazırlanan proje bir bağış değil FON kampanyası olacak. Bu kampanyada Fenerbahçe’ye 5 TL veren de 100 bin TL’e verenede bir belge verilecek. Bu belge karşılığında herkesin FON’da toplanacak rakamda payı olacak. Belirli bir süre sonra isteyen Fenerbahçeli FON’da toplanan parasını geri isteyebilecek. İsteyen F.Bahçeli ise bu rakamı kulübe bağışlayabilecek.

FON operasyonun amacı 60 milyon Euro’nun TL karşılığı olan yaklaşık 350 milyon TL’yi kulübün kasasına sokmak.

Ama söz gelimi eğer Fenerbahçe yönetimi bunda FON’da 200 milyon TL toplarsa üzerini Ali Koç ve yönetimi karşılayacak. Bu arada UEFA’nın bu fikri Fenerbahçe’nin önüne getirirken, “yüzyıllık kulüplersiniz. Yüzyıllık kulüplere her zaman destek sağlamaya hazırız” dediği bildirildi. Daha öne bağış kampanyası olan düşünülen proje 31 Ocak’ta UEFA yetkilileri ile yapılan görüşmeden sonra FON’a dönüştürüldü. Kampanyanın afişler, reklam videoları hazır. Hatta il il ilçe ilçe bu operasyon için kulüp sorumlular belirlemiş durumda.Kaynak:Fotospor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER