Eljif Elmas'ın patlama yapmasının nedeni ...

Sezonun formda isimlerinden olan 18 yaşındaki futbolcu Eljif Elmas, geçtiğimiz hafta milli arayı çok iyi değerlendirdi.

Eljif Elmas'ın patlama yapmasının nedeni ...

Makedonya'nın Ermenistan'ı 2-0 yendiği maçta, ilk kez a milli takımda ilk 11 ve 90 dakika oynayan futbolcu, sahanın en iyilerinden bir tanesi olarak değerlendirildi.

ELMAS HIRSLI BİR GÖRÜNTÜ ÇİZDİ

Ermenistan karşısında hücumları yönlendiren isim olan Eljif Elmas, birçok pozisyonun içinde olmasıyla birlikte, top rakibe geçtiğinde de elinden geleni yaptı. Eljif Elmas bu karşılaşmada savunma yapmaya da gayret ederek tüm mücadelesini ortaya koydu, oldukça hırslı bir görüntü ortaya koydu.

Genç yıldızın maç dışında antrenmanlara da damga vuran isim olduğu öğrenildi. Makedonya'nın idmanlarında en çok sivrilen isim olan Eljif Elmas'ın yaptığı hareketler ve attığı birbirinden güzel gollerle izleyenleri kendisine hayran bıraktığı belirlendi.

İyi bir form durumunda geldiği milli takım kampından kulübüne daha da iyi bir şekilde döndüğüne dikkat çekilen futbolcunun bu hafta sarı-lacivertli formayla önemli işlere imza atmasının beklendiği ortaya çıktı.

Eljif Elmas'ın yükselen formu ve Fenerbahçe formasıyla ilk golünü atmasının bu haftaya denk gelmesinin tesadüf olmadığı, ülkesinde olağan bir gelişme olarak karşılandığı öğrenildi.

MOTİVASYONU NEDEN ARTTI ?

Bireysel yetenekleri ortada olan futbolcunun bu sezonki yükselişinde en önemli faktörün özgüven artışı olduğuna vurgu yapıldı. Phillip Cocu tarafından sıkça tercih edilen Eljif'in, Makedonya'da da U-21'den a milli takıma terfi etmesiyle bu güvenin pekiştiği, böylece sahip olduğu yetenekleri çok daha rahat sergileyebileceği bir iklimin oluştuğu saptaması yapıldı.

Makedonya-Ermenistan karşılaşmasında Avrupa'nın dev ekiplerinin scoutları tarafından izlenmesinin de genç oyuncunun motivasyonunu artıran ekstra bir etken olduğunun altı çizildi.

Makedonya teknik direktörü Angelovski'nin bundan böyle ilk 11'de forma vermeye karar verdiği Eljif Elmas'ın kulübünde de vazgeçilmez isim olmasıyla, birçok başka dev ekibin daha dikkatini çekeceğinin, transfer döneminde Avrupa'nın gözde futbolcularından biri haline geleceğinin altı çizildi.


Kaynak:Skorer

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER