Ersun Yanal'ın Trabzonspor maçından sonra soru almamasının sebebi ortaya çıktı

Fenerbahçe ile Trabzonspor'un 1-1 berabere kaldığı maçtan sonra Ersun Yanal, basın toplantısında soru almayacağını söylemişti. Bazı basın mensupları da Yanal'a tepki olarak toplantı odasını terk etmişti. Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın soru almamasının sebebi ortaya çıktı.

Ersun Yanal'ın Trabzonspor maçından sonra soru almamasının sebebi ortaya çıktı

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal'ın Trabzonspor maçı sonrası basın toplantısında soru kabul etmemesi tepkilere neden olmuştu. Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, teknik direktörleri Ersun Yanal'ın basın toplantısında soru almamasının nedenini açıkladı. Sipahioğlu, Yanal'ın soru almamasının sorumluluğunun kendisinde olduğunu ve eleştirilerin Ersun Yanal'a değil kendisine yapılması gerektiğini vurguladı.

Sipahioğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Maçtan sonra hocamız ile basın toplantısı öncesi görüşürken, hocamızın da maçın gerginliği ile ekstra yorgunluğunu belirtmesi nedeniyle, beraberce soru alınmaması ve hafta içi basına açık idmanda sohbet toplantısı gerçekleştirmesi kararını aldık.

Öncelikle samimi şekilde eleştirilerini dile getiren tüm basın mensuplarına her zaman saygımız sonsuz ancak herkese hatırlatmak gerekir ki daha önce ülkemizde de camiamızda da onlarca kez soru alınmayan basın toplantıları gerçekleşti. Bu durum ne ilk ne de son defa yaşandı.

Bununla birlikte, geçmişte bazı teknik direktörlerin basına karşı hakarete kadar varan eylemlerine dahi, tabiri caizse 'gık' diyemeyenlerin veya ilişkilerinden dolayı demeyenlerin, söz konusu Fenerbahçe olduğunda, hocamızı böyle eleştirmeleri tek kelimeyle haysiyetsizliktir.

Ne yazık ki, spor medyamızda 'tarafsız spor adamı' gibi gözükmeye çalışıp da bazı odakların kanaat önderi ve tetikçisi olarak kamuoyuna yön vermeye çalışan çirkin bir sistem mevcuttur.

Fenerbahçe Spor Kulübü, hangi söylemlerin ne amaçlarla gerçekleştirildiğinin farkındadır.”

Ersun Yanal'ın sezon sonu geniş bir açıklama yapacağını aktaran Sipahioğlu, "Son olarak camiamız emin olsun ki; hocamızın cevaplamaktan kaçtığı hiçbir konu yoktur. Hocamız, sezon sonu çok detaylı teknik ve genel analizlerini kamuoyu ile paylaşarak birçok konuyu aydınlatacak. Şimdi Fenerbahçe için hep birlikte bu sürece göğüs germek mecburiyetindeyiz." değerlendirmesinde bulundu.
Kaynak:Güneş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER