Fenerbahçe'de Kruse'den koronavirüs açıklaması!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin Alman futbolcusu Max Kruse, ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle evde geçirdiği günler hakkında açıklamada bulundu.

Fenerbahçe'de Kruse'den koronavirüs açıklaması!

Çin'in Wuhan kentinde başlayarak dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Türkiye'de de liglerin ertelenmesine neden oldu. Lige ara verildiği için kulüpler de oyuncularına evden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin Alman oyuncusu Kruse de evde geçirdiği karantina günleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Alman basınına açıklama yapan 32 yaşındaki futbolcu Max Kruse şu ifadeleri kullandı; "Her zaman olumlu düşünmeliyiz. Kıoronavirüsüyle savaşta hayatta kalacağız. Aptalca olan şey, henüz panzehirin, aşının bulunamıyor olmasıdır. Şimdi hepimiz evlerimizde kalırsak, evde kalma süremiz daha çabuk sona erecektir." 

Tüm takıma evde kalınması yönünde uyarılar yapıldğını belirten Sarı Lacivertli futbolcu "Kulüp, fizyoterapi için güvenli bir oda oluşturdu. Bu yüzden başıma hiçbir şey gelmemeli. Umarım oraya gitmeye devam edebilirim. Sadece evde oturursan gerçekten dikkatli olman gerekiyor. Yemeden durmak zor. Hiç beslenme planım olmadı ama mümkün olduğunca sağlıklı yemeye çalışıyorum." şeklinde konuştu.

Son durumu hakkında da konuşan Alman golcü şu şekilde konuştu;  "Ayağımın durumu henüz iyi değil. Bunun nedeni, son birkaç gündür tedavi almakta zorlanıyor olmam. Tıbbi ayakkabı giyiyorum ve genellikle açma germe egzersizleri yapıyorum."

Gelecek planlarına da değinen Kruse; "Kısa vadede gelecek planım İstanbul'da. Uzun vadede ise tekrar oğlumla beraber yaşamak istiyorum. Hayatının 10 yılını biraz onsuz geçirdim. Gelecekte onunla eskisinden daha fazla zaman geçirmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER