Fenerbahçe'de şok eden Cocu iddiası !

Fenerbahçe'de sezon başında teknik direktörlük görevine getirilen ancak kötü gidişat sonrası görevine son verilen Hollandalı teknik adam Phillip Cocu ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı..

Fenerbahçe'de şok eden Cocu iddiası !

Ekim ayının sonunda Phillip Cocu'nun görevine son veren Fenerbahçe'nin Erwin Koeman'ı yeni teknik direktörü olarak açıklamaması kafalarda sonu işareti oluşturuyordu....

İddialara göre Cocu'nun 6.5 milyon Euro'luk tazminat maddesinden dolayı sözleşmesi feshedilemiyor..

Tecrübeli teknik adamın bu nedenle halen İstanbul'da olduğu ve görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor. Üstelik TFF'nin resmi internet sitesine göre de Fenerbahçe'nin teknik direktörü 2021 yılına kadar Cocu....

TARAFTARLAR ÇOK RAHATSIZ

Sarı-Lacivertli yönetimin kısa süre içinde bu konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. İddialar, taraftarları da bir hayli rahatsız etti..

İŞTE TFF'NİN İNTERNET SİTESİ

TFF'de Philip Cocu halen Fenerbahçe'nin teknik sorumlusu olarak gözüküyor.


.

"ALACAĞIM YOKTUR" YAZISINI İMZALAMAYA YANAŞMIYOR

Fenerbahçe taraftarı her kötü sonuçta 'Ersun Yanal' diyor ama yönetimin ne onu ne de başka bir ismi alması imkansız... Cocu'nun sözleşmesinde "Fesih tarihinden itibaren 1 yıllık maaşını alır" maddesi bulunuyor..

Hollandalı hoca görevine son verildiği için bir yıllık tazminat miktarı olan 2 milyon Euro alacak. Bu tazminatı Fenerbahçe isterse aylara bölerek ödeyebilir. Ancak kulübün zarar görmemesi için vermesi gereken "Alacağım yoktur" yazısını Cocu imzalamaya yanaşmıyor...

KOÇ'UN OTELİNDE KALIYOR

Konuyla ilgili iki iddia var... İlki "Cocu kağıdı imzalamak için 1 yıllık değil, 3 yıllık maaşının tamamını istiyor" şeklinde... İkincisi ise "Cocu, tazminatının aylara bölünmesini istemiyor, parayı peşin istiyor" yönünde... Cocu'dan temiz kağıdı alınamazsa, UEFA kontrolü gereği yeni bir teknik direktör ismi açıklanamıyor..

Bunu bilen Cocu, taleplerinden bir adım bile geri atmıyor. Hollandalı teknik adam halen İstanbul'da ve Ali Koç'un Taksim'deki otelinde konaklıyor. Durumunu soranlara da "Hayatımdan gayet memnunum" diyor..


Kaynak:Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER