banner197

Fenerbahçe'nin yıldızına 3 maç men

Nikola Kalinic, 2 Ocak 2017 Pazartesi günü oynanan Fenerbahçe - Anadolu Efes basketbol karşılaşmasında hakemlere yönelttiği hakaretler nedeniyle federasyondan 3 maç men cezası aldı.

Fenerbahçe'nin yıldızına 3 maç men
Fenerbahçe - Anadolu Efes arasındaki Spor Toto Basketbol Süper Ligi 13. hafta maçının son dakikalarında hakemlere karşı saldırgan bir tavırla konuşan Fenerbahçe'nin yıldız ismi Kalinic, basketbol federasyonundan 3 maç men + 5 bin TL para cezası aldı. Federasyon yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

'Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu Nikola Kalinic’in, başhakemin üzerine yürüdüğü ve kendisine İngilizce olarak kaba, alaycı ve küçük düşürücü olarak değerlendirilebilecek sözler söylediği, akabinde takım arkadaşları tarafından uzaklaştırıldığı, rapor edilmiştir.

Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu Nikola Kalinic’in eylemine uyan Disiplin Yönergesi’nin 36. maddesi gereğince –idari tedbirli olarak/katılamayacağı takip eden müsabakada infazdan mahsubu yapılmak üzere 3 müsabakadan men ve 5.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına oy birliği ile karar verildi.''
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER