Fenerbahçe'nin yıldızına flaş teklif!

Fenerbahçe'nin yıldızı için flaş teklif..

Fenerbahçe'nin yıldızına flaş teklif!

Fenerbahçe'ye transfer olduğundan beri sergilediği performansla dikaktleri üzerine çeken Attila Szalai, EURO 2020'den sonra ise Macar stoper için sıraya girdller.Yıldız savunmacı ile başta Chelsea olmak üzere İtalyan ekipleri tarfından da takip edilirlen ortaya atılan son iddia gündeme bomba gibi düştü.

İngliz medyasına yansıyan haberde, 'Yeni Virgil van Dijk'ın isminin Chelsea ile geçtiği fakat Szalai'nin,  Nat Phillips'ın Liverpol'dan olası ayrılığında yerini doldurabileceği ifade edildi.

Szalai'den, yüksek tempolu ve fiziksel olarak heybetli bir savunmacı şeklinde söz edilirken, Fenerbahçe ve Macaristan'daki oyun tarzından ötürü Van Dijk'a benzetildiği dile getirildi.

Szalai'nin Türkiye'nin en değerli ismi olduğu, pas verme ve hücum organizasyonlarında örnek bir oyuncu olduğu belirtildi.

"Patlayıcı hızı, topa sahip olma yeteneği ve gücü, onu Klopp'un yüksek savunma hattına uygun kılıyor. 23 yaşında ve kendisini geliştirecek bolca zamanı var. Van Dijk onun yaşındayken Groningen'de oynuyordu."  ifadesi  kullanıldı.

Ayrıca haberde Fenerbahçe'nin Szalai için 21 milyon Sterlin istediği ve bunun Liverpool için uygun bir bedel  olduğu kaydedildi.

KAYNAK: FOTOMAÇ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER