Mesut Özil'e övgüler yağdırdı

Türk futbolunun önemli teknik adamlarından Yılmaz Vural ,Mesut Özil için övgü dolu sözler söyledi.

Mesut Özil'e övgüler yağdırdı

Türk futbolunun önemli teknik adamlarından Yılmaz Vural ,Mesut Özil için övgü dolu sözler söyledi.

İşte Vural'ın açıklamaları;

''Ben futbolu spor olmanın ötesinde sosyal bir olay olarak değerlendirenlerdenim. İşin sosyolojik boyutuna bakarsanız Mesut'un Türkiye'ye gelmesi, Türk futbolu adına çok önemli bir olaydır. Amerikasından tutun bütün Avrupa medyası; Mesut, Türkiye diye yazdı. Çok önemli bir olay..
İşin bir de teknik boyutu var. Teknik açıdan bakarsak Mesut'u tartışanları duyuyorum. İşte 6 aydır top oynamıyor, geçen sene 22 maç oynadı. Takımda 10 numara oynayan Pelkas var, çok formda. Ozan oynuyor, Sosa oynuyor, gerek mi vardı falan diyorlar. Bana sorarsanız Mesut Özil, kariyer anlamında Türkiye'ye gelmiş en önemli oyuncudur. Oyunculardan biri değil, en önemlisidir..


Mesut 6 ay top oynamadı diye topu unutacak hali yok. Fenerbahçe'ye çok şey katar ama tabi ki diğer oyuncuları da düşünüp antrenörün Mesut geldikten sonraki performansına bakıp bu konuyu değerlendirmesi lazım. Yoksa işte çok isim bir oyuncu, muhakkak oynaması lazım diye eğer formda değilse daha kendini hazır hissetmiyorsa Erol Bulut böyle bir zorunluluk hissetmemeli..


Şöyle bir gerçek var. Mesut, Fenerbahçe'ye katkıda bulunacaktır. Çok asist yapan bir oyuncu, ikinci bölgeden şut atar. Hiç pozisyon olmayacak dediğimiz durumlarda dahi attığı topla pozisyon oluşturur. Mesut çok önemli bir oyuncu..''

Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER