Muslera'dan Altay Bayındır' efsane yakıştırması

Galatasaraylı Fernando Muslera, Fenerbahçe'nin 21 yaşındaki Altay Bayındır hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu, efsane yakıştırması yaptı.

Muslera'dan Altay Bayındır' efsane yakıştırması

Nefesler tutuldu, gözler pazar günü Şükrü Saraçoğlu stadyumunda oynanacak dev derbiye çevrildi... Boğazın iki yakasının temsilcileri, saatler 19.00'u gösterdiğinde; Kadıköy'de  ozlarını paylaşacak.

Fenerbahçe'nin genç kalecisi Altay Bayındır, performansıyla sorgulanırken ezeli rakibinin deneyimli file belçisi Fernando Muslera meslektaşına sahip çıktı. Galatasaray'ın kalesini 9 yıldır koruyan 33 yaşındaki deneyimli eldiven, Socrates Dergisi'ne şampiyonluk yarışı ve Türk kaleciler hakkında açıklamalarda bulundu.

"ALTAY BAYINDIR, FENERBAHÇE EFSANESİ OLABİLİR"

Türkiye'de oldukça yetenekli kalecilerin olduğunu savunan Muslera, "Gelecek adına çok yetenekli kaleciler var. Bunların başında Altay Bayındır ve Uğurcan Çakır geliyor. Türk Milli Takımı'nın gelecek 10 yılı, güvende diyebilirim.

Altay, Volkan Demirel'in yolundan ilerleyip Fenerbahçe'nin efsanesi olabilir. Çok soğukkanlı... Bu da onun en büyük artısı. Başakşehir kalecisi Mert Günok'u da çok beğeniyorum. Okan Koçuk da oynadığı takdirde; milli takım için çok iyi bir alternatif olacaktır" dedi.

"ŞAMPİYONLUK İÇİN %1 İHTİMAL DAHİ OLSA YETER"

Üst üste alınan 6 galibiyetle basamakları tek tek tırmanan ve lider Trabzonspor arasındaki puan farkını 2'ye kadar düşüren Galatasaray'ın şampiyonluk ihtimalini de değerlendiren Muslera, şu ifadeleri kullandı:

"Şampiyonluk kulübün yapısıyla ilgili bir durum. %1'lik bir ihtimal olsa dahi Galatasaray, futbolcusundan personaline herkes limitleri zorlar. Kulüpte; 'Galatasaray yarıştaysa kazanır' mantalitesi oluştu. Hepimiz son ana kadar savaşmamız gerektiğinin bilincideyiz."

Kaynak:asistanaliz.com

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER