Oyuncularına kart uyarısı

Dick Advocaat, dünkü idmanda oyuncularına derbi konuşması yaptı, “Kesinlikle hepiniz sakin olmalısınız. Gereksiz yere kırmızı kart gören olursa, canını yakarım” uyarısında bulundu.

Oyuncularına kart uyarısı
Fenerbahçe’nin Hollandalı teknik patronu, zaman zaman çok eleştirildi. Ancak özellikle derbilerdeki başarısıyla alkışı hak etti. Tecrübeli çalıştırıcı, Galatasaray karşısında 2 galibiyet, Beşiktaş önünde ise 1 galibiyet ve 1 beraberlik alırken, Trabzon deplasmanından da galibiyetle döndü. Bu karnesini pazar günkü Beşiktaş mücadelesinde de sürdürmek isteyen Advocaat, dünkü idmanda takımla toplantı yaptı.

‘Pas trafiğini kesmeliyiz’

Deneyimli çalıştırıcı, “Beşiktaş’ın pas trafiğini kesmemiz gerekiyor. Onları durdurmanın en iyi yolu bu. Hücumda ise savunma arkasına atacağımız toplar, en önemli silahımız olacak. Rakibimizin bu konuda zaafı var. Başakşehir bu şekilde 11 dakikada 3 gol buldu” ifadelerini kullandı.

‘11 kişiyle bitirmeliyiz’

Advocaat, ne olursa olsun maç sırasında herkesin sakin kalması gerektiğini söyleyerek, “Derbiler her zaman zordur. 10 kişi kalan taraf için ise çok daha zor oluyor. Bu nedenle kimse gereksiz kırmızı kart görmesin. Aksi takdirde canını yakarım. Maçı 11 kişi tamamlamamız çok önemli” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER