Samandıra'nın patronu Ersun Yanal!

Göreve geldiğinde takımı Hollandalı teknik adamlara emanet eden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Cocu ve Koeman dönemlerinde Samandıra'da fazla mesai yapıyordu.

Samandıra'nın patronu Ersun Yanal!

Sahada tel tel dökülen sarı-lacivertliler puanları bol kepçeden dağıtırken, teknik adamların bu süreci yönetememesi Başkan Koç'un sırtına fazladan yük bindirmişti. Kulübü ekonomik darboğazdan çıkarmakla boğuşan Ali Koç, sportif direktör Damien Comolli'nin de beklenen hamleleri yapamaması sebebiyle sık sık Samandıra ve soyunma odası ziyaretleri gerçekleştiriyordu. Başkan, ancak takım Ersun Yanal'a teslim edilince rahat bir nefes alabildi.

Ali Koç, Yanal'ın göreve gelmesinden beri sadece Beşiktaş derbisi öncesi oyuncularla buluştu.

Herkes rahat etti


Teknik direktörlük koltuğuna oturan Ersun Yanal, takımın bütün sorumluluğunu üstlenirken oyuncuların sadece performanslarıyla değil, psikolojik durumlarıyla da yakından ilgileniyor. Takım, Hoca'nın bu yaklaşımına müspet reaksiyon gösterirken Başkan da mali ve idari işlerle daha yoğun bir şekilde ilgilenme imkânı yakaladı. Yanal'ın varlığı Ali Koç'un hem iş yükünü hem de üzerindeki baskıyı azalttı. Uyum içine çalışan ikili zaman zaman bir araya geliyor. Bu toplantılarda Yanal, Başkan'a takımla ilgili bilgi verirken aynı zamanda gelecek planlaması yapılıyor. Yanal'ın gelmesiyle yakalanan hava, en çok da eleştiri oklarının hedefindeki Comolli'yi rahatlatmış oldu.Kaynak:Türkiye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER