UEFA'nın Kararı Fenerbahçe'ye Yaradı!

UEFA geçtiğimiz gün yayınladığı açıklama ile Sarı Lacivertlilerin içini rahatlattı. Yapılan açıklamada UEFA'dan çıkan kulüp lisans koşullarının gelecek sezon için askıya alınması ve finansal fair-play esneklik kararları Fenerbahçe kulübüne müjde oldu.

UEFA'nın Kararı Fenerbahçe'ye Yaradı!

2020-2021 sezonuna yeni tip kovid-19 salgını nedeniyle herhangi bir kısıtlama olmadan katılma şansı da Fenerbahçe'nin eline geçti.

Süper Lig'de şuan 7. sırada yer alan Sar Lacivertliler lig başlar başlamaz çok iyi bir çıkış yakalayıp 5. sıraya yükselmeli. Türkiye Kupası'nda Trabzonspor'a da mağlup olan sarı lacivertliler bu maçın rövanşını da kazanırsa doğrudan Avrupa'ya gitme hakkı elde edecek.

Şampiyonlar Ligi'ne katılma fırsatı da kaçtı. Fenerbahçe ligin başında çok iyi başlamasında rağmen son zamanlarda aldığı üst üste yenilgiler zirve yarışından sarı lacivertlileri uzaklaştırdı. Haliyle UEFA'nın aldığı esnek kararların hepsinden yararlanamayacak. 

Sarı lacivertlilerin şuan için tek bir hedefi bulunuyor: Avrupa Ligi. Şampiyonlar Ligi fırsatını kaçıran Fenerbahçe Avrupa Ligi şansını iyi değerlendirmeli.

Kaynak : İnternetspor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER