UEFA ve TFF İle Hesaplaşacağız !

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'deki geleceği henüz netleşmeyen Aykut Kocaman hakkında önemli ifadelerde bulundu ve Kocaman'la devam etme konusunda yeşil ışık yaktı.

UEFA ve TFF İle Hesaplaşacağız !
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, A Spor'da katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

İşte Yıldırım'ın o açıklamaları;

''FENERBAHÇE YÜKSELİŞTEYKEN; 3 TEMMUZ BAŞIMIZA GELDİ''

3 Temmuz'da yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunan Aziz Yıldırım, ''Fenerbahçe ,3 Temmuz gibi önemli bir olay yaşadı. Türkiye'de aynı olayı 15 Temmuz'da yaşadı. 3 Temmuz'da bunun ayak sesleri vardı. Fenerbahçe yükselişteyken 3 Temmuz başımıza geldi. Fenerbahçe üzerinden Türk sporunu ele geçirmek istediler. Parasal girdiden pay almayı istiyorlardı. Bunu da Fenerbahçe üzerinden ele geçirmeye çalıştılar. İçeride bir yıl hapis yattık. Keyfimiz yerinde miydi? Hayır. Biz bu şikeyi yapmadık diye devam ettik.'' şeklinde konuştu.

''HESAPLAŞACAĞIZ''

UEFA ve TFF ile hesaplaşacaklarını söyleyen Yıldırım, ''Siz şikecisiniz diye taciz edildi Fenerbahçeliler. Ne şikesi? Memleket elden gidiyor dedim ben. FETÖ örgütünden dolayı bunu dedim. O zaman yanlış anlaşılmıştı bu dediklerim. Sonradan herkes 15 Temmuz'da gördü. UEFA ile TFF ile hesaplaşacağız. Fenerbahçe'nin zararlarını kimse ödeyemez. Ödemek için 2 Temmuz'a dönmemiz lazım. Bu hesaplaşmayı yapmazsak, maddi kayıpları karşılayamazsak 50-100 sene sonra da 'Fenerbahçe şike yaptı' diye tarihte kalacaktır. Çatır çatır paraları alırsak hem bütçeyi düzelteceğiz hem de Fenerbahçe'nin üzerindeki kara lekeyi kaldıracağız.'' dedi.

''BİR TEK KAVGAM VAR''

3 Temmuz'da yaşanan olayların Fenerbahçe'ye çok büyük maddi zararlar verdiğini söyleyen Aziz Yıldırım, ''Fenerbahçe'nin 1.8 milyar dolar olan hisse senedi, 4 Temmuz'da 600 milyona düştü. Bir günde yarı yarıya düştü. Şu an 350 milyon dolar civarlarında. Fenerbahçe, iki defa Şampiyonlar Ligi'ne gönderilmedi. Şampiyonlar Ligi'ne gitsek 50 milyon geliyor. Fenerbahçe, o hakkı olan paralarını almak için mahkemeye gitmek zorunda. Ben de bunun için adayım. Başkası gelse bu mücadeleyi yapmaktan sıkılacak. Bu hikayenin baş aktörleri biziz. Fenerbahçe'de bundan sonra benim bir başkanlık beklentim yok. Bir tek kavgam var. O da bu zaten. Avrupa'da anlaştığımız şirketler, avukat büroları var. Mahkemeleri açacağız. Açtıktan sonra bir problem yok.'' ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER