banner197

Vedat Muriç: Evimizde kalırsak bu illeti atlatacağız.

Fenerbahçeli Vedat Muriç, sarı-lacivertli kulübün Instagram hesabından yapılan canlı yayına katıldı. Kosovalı futbolcu, "Hep birlikte bu ölümleri ve vakaları durdurmak için evlerimizde izole olup sevdiklerimizle vakit geçirelim'' dedi.

Vedat Muriç: Evimizde kalırsak bu illeti atlatacağız.

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 sebebiyle çalışmalarını evde sürdüren fenerbahçeli Vedat Muriç, ''Kendimi bu sürece hazırladım. Hazırlamasam daha sıkıntı yaşacağımı düşünüyorum. Çok fazla dışarı çıkan biri değilim ama sıkıldığım zaman kendimi bir yerlere atan biriyim. Verilen direktiflere kurallara uyulması gerekiyor biz de ailece uymaya çalışıyoruz. Her türlü imkan sağlandı bize koşu bandı, bisiklet top, evlerimizde bize küçük bir Samandıra yaptılar ama orası gibi olmuyor takım arkadaşlarımı özledim. Aslında ilk çıktığımızda ilk 3 4 gün izin verilmişti. O günler içinde de gerekli ekipmanlar dağıtıldı. Pazartesi veya salı günü 'ilk idmanı online yapacağız' dediler ve takım olarak videolu şekilde evimizde idmanları yapıyoruz. Sağ olsun Fatih hocamız, analizciler tercümanlar zaman ayırıyorlar. Online idare etmek de zor sesle üst üste biniyor ama yine de Samandıra'daki verimi aldığımızı düşünüyorum'' 

''VEDAT MURİÇ : İNŞALLAH OĞLUM BÜYÜYÜNCE KADIKÖY'ÜN ATMOSFERİNİ YAŞAYACAK''

Vedat Muriç, oğlunun kendisini daha önce koşu bandında görmediği için garipsediğini ifade ederek, ''Bizimki bu odaya adımını atmıyor. 3 ay son 2 yaşında olacak. İlk defa beni koşu bandında gördüğü için ağlayıp çığlık atıyor. Rize'de de aynı şey olmuştu maça geldiğinde çığlık atıp ağlamıştı ve eşim maçı izleyemeden gitmişti. İnşallah büyüyünce Kadıköy'ün atmosferini yaşatacağız.

''GÜNÜN 5-6 SAATİNİ MENAJERLİK OYUNUYLA GEÇİRİYORUM''

Gün içinde 5-6 saat menajerlik oyunu oynadığını dile getiren Muriç, ''24 saatin 5-6 saatini menajerlik oyununa harcıyorum. Yerimden oynadığım için zamanın farkında olmuyorum eşim yeter artık deyince saatin geçtiğini anlıyorum. İlk bir 4 5 gün koptum futbolla, ilgilenmeyeceğim dedim. TV'den de açmadım. Arkadaşlarla da başka oyunlar oynadık ama menajerlik oyunu görünce bir haftadır her gün oynuyorum'' dedi.

''HEP BİRLİKTE EVİMİZDE KALALIM''

Vedat Muric, bu süreçte devlet tarafından belirlenen kurallara uyulması gerektiğine dikkati çekerek, ''Kendimiz için ailemiz için yapmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Hep birlikte evimizde sevdiklerimizle kalırsak bu illeti atlatacağımızı düşünüyorum.  Hep birlikte bu ölümleri ve vakaları durdurmak için evlerimizde izole olup sevdiklerimizle vakit geçirelim. Uzmanların söylediklerine uyup en kısa sürede bunu atlatacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

Kaynak: TRTSPOR,DHA

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER