Yılmaz Vural'dan Advocaat sözleri

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Tomurcuk Vakfı ve Kare Anaokulu işbirliği ile hayata geçirilen Down Şefler Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi'ne ünlü teknik direktör Yılmaz Vural'da destek verdi.

Yılmaz Vural'dan Advocaat sözleri

Proje hakkında fikirlerini söyleyen Vural, spor gündemine de değindi.

- İyi bir lig seyrettiremiyoruz! -

Türk futbolu hakkında görüşlerini paylaşan Yılmaz Vural, "Hep farklılık bekliyoruz ama her zaman eski tas eski hamam. Avrupa ile kıyasladığımızda tabii ki nerede olduğumuzun farkındayız. Şekil olarak yetiştik onlara, çünkü çok güzel statlar yapıyoruz. 7-18 yaşında 20 milyona yakın çocuk okullara gidiyor. Potansiyel ortada. Niye hala çok idealine yakın değiliz, onu tartışıyoruz. Aslında cevabı, belli ama bu kaos kimin işine yarıyor. Futbolseverlere de maalesef çok iyi bir lig seyrettiremiyoruz." dedi.


- Sorumlusu değilmiş gibi davranıyor! -

Fenerbahçe teknik direktörü Dirk Advocaat hakkında da konuşan Vural, "Advocaat'ın söylemlerini meslek anlayışım adına doğru bulmuyorum. Çünkü çalıştığınız grubun liderisiniz ve sahip çıkılmasını bekliyorum sizden. Düzeltin diye sizler gelmişseniz, düzeltmek gibi bir zorunluluğunuz var. Hala aynı şartlarla devam ediyorsa o zaman sorun sizde mi, oyuncularda mı? onu tartışmak lazım. Her maçtan olumsuz gidişin sorumlusu değilmiş gibi, ‘şudur budur’ şeklinde şikayetler olursa çok inandırıcı olmaz. O yüzden de sorunlar devam ediyor, çözülmüyor. Yabancı olunca her şeyi çözer ve becerir diye düşünülüyor. Çok önemli bir algı operasyonu diyebilirim. Sonuçta futbol deveye hendek atlatmıyorsunuz, belli kuralları ile yapılan iş. Yabancı kadar Türk futbolcu da iş yapar görüşündeyim." şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER