58 yaşındaki deneyimli teknik direktör Ersun Yanal ile yolları ayrılan ve Süper Lig'in ikinci yarısındae son 7 mkarşılaşmada galibiyet elde edemeyen Fenerbahçe'de yeni teknik direktörün kim olacağı sorusu hala yanıt bulmuş değil.

Sarı Lacivertli yönetim serinkanlı davranarak en doğru tercihi yapmak istiyor ancak takımdaki kötü gidişat sıkıntı yaratmaya başladı.

Daha önce Christoph Daum'un sportif direktörlüğünde Roger Schmidt formülünü masaya yatıran ama mali nedenlerle bu ikiliden vazgeçmek zorunda kalan Fenerbahçe yönetiminin Jurgen Klinsmann için de nabız yokladığı öne sürüldü. Almanya Bundesliga ekibi Hertha Berlin'den ayrılan 55 yaşındaki çalıştırıcı Klinsmann ile yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıkmadığı ifade edildi. Alman teknik adam Sarı Lacivertlilerin teklifine sıcak bakmadı.

Fenerbahçe son olarak Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw için girişimde bulundu iddia edildi.

1998-99 sezonunda Fenerbahçe'yi çalıştıran Dünya Kupası şampiyonu 60 yaşındaki tecrübeli hoca Löw'ün Almanya Milli Takımı ile sözleşmesinin devam ediyor olması ve Alman federasyonunun hocasından vazgeçme niyetinin olmaması Fenerbahçe'nin işini zora soktu.

Euro 2020 eğer ertelenirse Löw'ün Fenerbahçe'ye gelme ihtimali oluşabileceği yine iddialar arasında. Alman teknik adamlardan sonuç alınamaması halinde yeniden Nico Kovac'ın kapısı çalınacağı bir diğer iddia. Kovac, her ne kadar İngiltere'yi istese de Koronavirüsün futbola vurduğu darbe sonra tüm kulüplerin stratejileri değişti. 48 yaşındaki teknik direktör Kovac'ın Fenerbahçe'den gelecek bir teklife bu kez sıcak bakabileceği belirtiliyor.

Öte yandan Mircea Lucescu ve Abdullah Avcı ile de nabız yoklayan Fenerbahçe'nin gündemindeki bir diğer isimse eski futbolcusu olan Alanyaspor teknik direktörü Erol Bulut. Medyada yer alan bazı haberler anlaşma sağlandığı iddia ediliyor.

Kaynak: İnternet Spor