Galatasaray'a 3-0 yenilerek lider rakibinin 4 puan gerisine düşen Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ediyor. Yönetim alacağı oyuncular kadar takımdaki isimlerin durumlarını da netliğe kavuşturmak için görüşmelerini sürdürüyor. Altay Bayındır'da ise kriz başladı. İstediği ücret üzerinden köprüler atılma noktasına geldi.

Bu sezon gösterdiği performansla zaman zaman eleştirilere maruz kalsa da Fenerbahçe'nin 1 nu maralı file bekçisi olarak eldivenlerini taşımayı sürdüren Altay Bayındır'ın kontratı haziran ayında tamamlanacak. Yıldız kalecinin sözleşmesini uzatmayı isteyen yönetim, temaslarını Avrupa'dan gelen taleplerden sonra hızlandırmıştı. Ancak akılda olan rakamla talep edilen arasındaki fark görüşmeleri durdurma noktasınıa getirdi.


İmza parası istiyor

Halen 6 milyon TL garanti ücrete oynayan Altay Bayındır'a yeni kontrat için 20 milyon TL önerildi. Görüşmeleri yürüten menajerin ise yurtdışından teklifler olduğunu belirterek rakamın artırılmasını istediği öğrenildi. İmza parası talep edildiği de öne sürülüyor. Bu tavrın özellikle Başkan Ali Koç'u kızdırdığı öğrenildi. Görüşmeler kesildi. Koç'un derbi sonrası Altay sorularına yanıtsız bırakmasında da bu pazarlıklara tepkili olmasının etkili olduğu kaydedildi.

Fenerbahçe'de beklenmeyen ayrılık! Fenerbahçe'de beklenmeyen ayrılık!


Onay verilmedi

Altay Bayındır'ın geleceğiyle ilgili bilgiler Fenerbahçe-Gençlerbirliği arasındaki Arda Güler pazarlıklarında da yer buldu. Başkent ekibi, sarı-lacivertlilerin 19 yaşındaki potansiyelli eldiveni Osman Ertuğrul Çetin'i istedi. Fenerbahçe cephesinin ise "Altay ayrılacak, bu nedenle veremeyiz" yanıtını verdiği öğrenildi.