Yeni sezon hazırlıklarını Rusya'da sürdürecek olan Fenerbahçe, bu akşam ilk maçına çıkacak. Zenit ile karşılaşacak sarı lacivertlilerde transfer çalışmaları devam ediyor. Sözleşmesini uzatmayan Miha Zajc'ın takımda kalması adına temaslar sıklaştırılacak.

İsmail Kartal ile birlikte yeni sezonda şampiyonluk hedefini gerçekleştirmek isteyen Fenerbahçe, birçok oyuncuyla görüşmelerine devam ediyor. Birbirinden önemli futbolcuların menajerleri ve kulüpleri ile gerçekleştirilen temaslarda önemli mesafe kat edilirken takımdan ayrılan Miha Zajc hakkında flaş bir gleişme yaşandı.

c88ca903f74e3310c2010c35aa195910c4bdcd0b

Serbest statüde

Fenerbahçe'ye 3.5 milyon euro karşılığında transfer olan Miha Zajc, sarı lacivertlilerden Genoa'ya kiralanmış, döndüğünde ise verdiği katkıyla taraftarların sevdiği isimlerden biri olmayı başarmıştı. Sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte kulüpten ayrılan ve her takımla görüşme imkanı bulunan yıldız oyuncu için İsmail Kartal kalması yönünde rapor verdi. Yönetim de harekete geçti.

Riva'da toplantı sona erdi! Riva'da toplantı sona erdi!

fenerbahce-haberi-italyan-ekibi-zajc-icin-devrede-o-tarihte-teklif-1646864868773

Teklifler var

Miha Zajc şu an bonservis ödenmeden alınabileceği için birçok takımın da transfer listesinde bulunuyor. İlk hedefi ise İtalya'da futbol yaşantısını sürdürebilmek. Türkiye'ye ikinci planda gören 29 yaşındaki oyuncu için İsmail Kartal'dan gelen raporu değerlendiren Başkan Ali Koç ve ekibi görüşmelere başladı.

827f03be22244b2c961b42aec938a264-2

100'den fazla maçı var

Sarı lacivertli forma ile Empoli'den geldiği günden bu yana 102 maça çıkan orta saha oyuncusu, bu karşılaşmalarda 18 kez rakip fileleri sarsarken 7 de asist yapma başarısı gösterdi. Çok yönlü olması nedeniyle Kartal'ın elini güçlendirmesi nedeniyle kontratında yenilemeye gidilecek. Ayrıca maaşına da zam yapılacak. Temaslar devam ediyor.