Fenerbahçe transfer haberleri ile heyecan yaratmaya devam ediyor. Kadrosunu güçlendiren sarı lacivertli ekibin hedefinde santrafor var. İtalya seferini başlatan Başkan Ali Koç, forvet transferi yapmadan geri dönmeyecek. 

Şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Fenerbahçe’de transfer dönemi hızlı geçmeye devam ediyor. Başkan Ali Koç’un şampiyonluk için her türlü riski almaya hazır olduğu öğrenildi. Sarı lacivertli taraftarın ana gündem maddesi ise forvet transferi oldu. Portekizli teknik direktör Jorge Jesus’un takımın başına geçmesi taraftarın umutlarının yeşermesini sağlamıştı. Üst üste tranferler gerçekleştiren Fenerbahçe yönetimi, oyuncu kadrosuna son olarak Emre Mor’u dahil etti. Emre Mor’un Türk oyuncu kontenjanında yer alması da transfer edilmesine etkili oldu.

Geçmişte Galatasaray forması da giyen genç oyuncu beklentileri karşılamayı başaramamıştı. Lakin, Volkan Demirel yönetimindeki Fatih Karagümrük’te başarılı bir sezonu geride bıraktı. Fenerbahçe’nin yedek oyuncu olarak Emre Mor’u transfer ettiği düşünülüyordu. Teknik direktör Jorge Jesus’un genç yıldızla ilgili çok umutlu olduğu öğrenildi. İlk 11’e yerleştirilmesi planlanan Emre Mor’un kanatlardan hız atak yapmak isteyen takımın önemli bir parçası olması bekleniyor. 

Jorge Jesus’un transfer listesi…

67 yaşındaki Portekizli hocanın forvet transferi için yönetimden acele etmesini istediği ileri sürüldü. Bir an önce oyuncu kadrosunun tamamlanmasını ve birlikte çalışmasını isteyen Jorge Jesus, takımın forvetinin en az 25 gol atmasını bekliyor. Alternatif isimleri değerlendirmeye başlayan Fenerbahçe yönetimi ise bütçe sorununu çözmek için harekete geçti. Başkan Ali Koç sarı lacivertli taraftarlara şampiyonluk borcu olduğunu açıklamıştı.

Bu yüzden kesenin ağzını açmaya karar verdi. Başkan Ali Koç’un İtalya’ya sefer düzenleyeceği öğrenildi. Transfer görüşmelerini de bizzat üstlenen Fenerbahçe başkanı, Jorge Jesus’un isteklerini yerine getirmeye odaklanıyor. Bruma ve Lincoln transferlerinin tamamlanmasının ardından kadrosunu güçlendiren sarı lacivertli ekip, golcü transferi ile dönemi kapatabilir. Ayrıca, satışa çıkarılan oyuncularla ilgili de önemli gelişmeler olduğu öğrenildi. Pelkas, Tisserand ve Zajc için yapılan transfer görüşmelerinde sona gelindiği öğrenildi. 
Fenerbahçe’ye İtalya’dan golcü gelecek
 
Jorge Jesus’un istediği doğrultusunda rotasını İtalya’ya çeviren yönetim, Torino’nun yıldız futbolcusu Andrea Belotti için masaya oturacak. Serie A ekiplerinden Torino’nun forması ile 23 maça çıkan Belotti, 8 gollük katkı sağlamıştı. 28 yaşındaki oyuncunun Fenerbahçe takım yapısına uygun özelliklerde olması transfer için düşünülmesini sağladı. Çevik ve hızlı bir profil çizen Belotti ile temasa geçildiği öğrenildi. Belotti’nin kariyerine Türkiye’de devam etme kararını onaylaması halinde Torino’ya bonservis ödemesi yapılacak. Başkan Ali Koç sadece İtalya’ya değil, İngiltere’ye de giderek transfer görüşmelerine katılacak.