Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Ferdi Kadıoğlu, milli takım tercihi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FERDİ KADIOĞLU KİMDİR?

Hollanda’nın Arnhem şehrinde doğdu. Altyapı eğitimine ESA Rijkerswoerd’de başlayıp NEC Nijmegen’de devam etti. A Takıma yükseldi ve soluğu Fenerbahçe’de aldı, Ferdi Kadıoğlu. O Trabzonlu bir ailenin oğlu.

Doğduğu ülke olan Hollanda’da geleceğin yıldızlarından birisi olarak görülüyor. A Takım hariç millî takımlarından bütün yaş kategorilerinde Hollanda ekipleri için ter döktü. Fenerbahçe’de yedek kalmasına rağmen Hollanda U-21’deki yerini korudu.

Milli takım teknik direktörü, dünya yıldızı kumaşı gördükleri 20 yaşındaki Ferdi’den asla vazgeçmedi. Hatta Sarı Lacivertli takımla temasa geçerek. “Eğer oynatmayacaksanız, biz onun düzenli forma giyebileceği bir takım bulabiliriz. Gelişimi için devamlılık çok önemli.” diyerek baskı kurmaya bile çalıştıkları ifade ediliyor.

Ancak Ferdi’nin aklında Hollanda değil Türkiye var.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Fenerbahçe’deki forma rekabetinden çekinmeyen genç yıldız Ferdi Kadıoğlu şu ifadeleri kullandı; “Amacım takımda kalıcı olmak. Pes etmeyeceğim. Bu takımın değişmezlerinden olacağım.” 

“Eksiklerim olduğunun farkındayım ve istediğim seviyeye gelmek için çok çalışıyorum.” şeklinde konuşan Sarı Lacivertli futbolcu Ferdi Kadıoğlu, “Teklif gelmesi hâlinde tercihim tabii ki Türkiye olacak. Bu benim için son derece net bir durum. Ay yıldızlı formayı istiyorum.” ifadelerini kullanarak Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’e mesaj gönderdi.

Konu Türkiye olunca U-16’dan beri formasını giydiği Hollanda’yı elinin tersiyle itmeye hazır olduğunu dile getiren Ferdi’nin bu sevdası çok yakında karşılık bulacak gibi görünüyor.

Deneyimli teknik adam Güneş’in, uzun zamandır takip ettiği genç yıldızı ilk fırsatta A Milli Takım’a davet etmesi bekleniyor.

Kaynak: Mynet Spor