Altınordu'dan Avrupaya bir transfer daha!

Altınordu oyuncusu Burak İnce Arminia Bielefeld'e transfer oldu..

Altınordu'dan Avrupaya bir transfer daha!

Bundesliga takımı Armina Bielefeld, Spor Toto 1. Lig tkımlarından Altınordu’da mücadele eden Ümit Milli futbolcu Burak İnce’yi kadrosuna kattığını resmen duyurdu..

Alman ekibi ve Altınordu’nun resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada Bielefeld Kulübü, Burak İnce ile 2025 senesine kadar kontrat imzalandığını açıklandı..

Armina Bielefeld Kulübü CEO’su Samir Arabi, transfer sürecinden sonra yaptığı açıklamada “Türk futbolunun gelecek yıldızları arasında yer alan Burak İnce’yi kadromuza kattık. Ocak 2022 sonundan sonra Burak İnce 18 yaşına girecek ve Bielefeld’e transferi resmen gerçekleşecek. Genç oyuncu ile 2025 yılına kadar sözleşme imzaladık"  ifadesini kullandı.

Burak İnce’ye  Avrupa’dan birçok transfer teklifi gelmesine rağmen kendi gelişimi için Armina Bielefeld’i tercih ettiğini ifade eden Arabi, "Burak bizi tercih ettiği için çok mutluyuz. İlk kez Türkiye dışında futbol oynayacak. Ocak ayı sonunda sakin bir şekilde buraya gelip takıma adaptasyon süresine başlayabilir. Altınordu Futbol Akademisi, Türkiye’nin en iyilerinden birisi. Altınordu, Türk futboluna ve Avrupa Futbolu’na birçok yetiştirerek iyiler arasında yer aldığını herkese gösterdi" şeklinde konuştu.

Armina Bielefeld’e transferi gerçek olan Burak İnce de yaptığı ilk açıklamada "Benim adım Burak İnce. Arminia Bielefeld’e transfer olduğum için çok mutluyum." dedi.

Genç oyuncu kulüp televizyonuna da şu açıklamayı yaptı; "Bundesliga benim her zaman hayalimdi. Almanya’ya geldiğim için çok mutluyum. Bundesliga Avrupa’nın en büyük 5 liginden birisi. Bielefeld genç oyunculara önem veren bir kulüp. Burada kendimi geliştireceğime çok inanıyorum. Bu ligde hiçbir şey kolay olmayacak ama kendime çok güveniyorum. Hocalarımla beraber daha iyi bir seviyeye geleceğim" 

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER