Göztepe ve Altınordu, Bornova Stadında Devam!

İzmir Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Bornova Stadı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Göztepe ve Altınordu, Bornova Stadında Devam!

Bornova Belediye Başkanı İduğ, Süper Lig ekibi Göztepe ve 1. lig ekibi Altınordu'nun 2019-2020 sezonunda maçlarını Bornova Stadı'nda oynayacağını belirterek, "Ancak fikstürün uygun olduğu zamanlarda Altay'ımızı da Bornova'da ağırlamak bizleri mutlu eder." dedi.

Bornova Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Altaylı taraftarların Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'u ziyaret ettiği belirtildi.

Yaptığı açıklamada İduğ, Altaylı taraftarların siyah-beyazlı takımın müsabakalarını Bornova Stadı'nda oynamaları yönünde talepleri olduğunu belirtti.

Ancak Göztepe ve Altınordu ile Bornova Belediyesi arasındaki protokol olduğunu bildiren İduğ, "Türkiye Futbol Federasyonu bir statta iki takımın oynamasına müsaade ediyor. Bu konuyu Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ile de görüştük. Önümüzdeki sezon Göztepe ve Altınordu, Bornova'da oynamaya devam edecek. Ancak fikstürün uygun olduğu zamanlarda Altay'ımızı da Bornova'da ağırlamak bizleri mutlu eder." ifadelerini kullandı.

Başkan Mustafa İduğ, tüm İzmir kulüplerine eşit mesafede yaklaştıklarını ve ilerleyen dönemde Altay ile altyapı ve tesisleşmeye yönelik ortak projelerinin olacağını belirterek, "Kulüplerin taraftarlarına otobüs veremiyoruz. Çünkü bu yasal değil. Belediyemiz geçtiğimiz yıllarda bu taleplere olumlu yanıt vermiş ancak bu durum bize büyük sıkıntı yaratmıştı. Sayıştay raporlarına olumsuz olarak yansıdı." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER