Lucescu: "Demirören bana hayır yapamam dedi!"

Mircea Lucescu, Rumen basınına Milli takım sürecini anlattı.

Lucescu: "Demirören bana hayır yapamam dedi!"

A Milli Takım eski teknik direktörü Mircea Lucescu, Rumen basınına PRO TV'ye konuştu ve milli takımda yaşananlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

"TÜRKİYE'DE KİMSENİN CESARETİ YOKTU"

Sözleşmem 1 Ağustos'ta bitiyordu ve feshettik. Galatasaray ve Beşiktaş'ın eski başkan yardımcılarıyla bu görüşmeleri yaptıktan sonra kararımızı verdik. Sürecin başında benden Milli takımı yeniden inşa etmemi istemişlerdi. Çünkü Türkiye'de kimsenin bunu yapacak cesareti yok. Genç oyuncuları teşvik etmeye karar verdim. Çok yetenekli genç oyuncuları milli takıma teşvik etmedim. Ancak kulüpler bazı genç oyuncularını ellerinde tutamadılar. 

"YABANCI SINIRI BÜYÜK HATA"

Türkiye yabancı oyuncu kuralında büyük hata yapıyor. Takımların 11'inde 11 yabancı futbolcu oynayabiliyor. İstanbul takımları bu yüzden tecrübeli oyunculara yöneliyor ve genç oyuncular fazla şans bulamıyor. 


"DEMİRÖREN BANA, YENİ HOCAYI YENİ BAŞKAN SEÇEECEK DEDİ"

Yıldırım Demirören ile görüştüğümde Milli takımın yeniden yapılanma sürecinde sözleşmemi uzatmalarını istedim. Ya da tam tersi olacaktı. Ancak Demirören bana 'Bunu yapamam. Çünkü ben artık başkan olmayacağım. Yeni teknik direktörü yeni TFF Başkanı seçecek dedi." Ben de bunun üzerine tamam dedim. Paramı alarak devam edebilirdim ama bunu yapmadım. 
Kaynak:Futbol Arena
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER