Ozan Tufan: ''Hedefim Premier Lig!''

A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu üçüncü maçında Letonya'yı konuk edecek.

Ozan Tufan: ''Hedefim Premier Lig!''

Milli futbolcu Ozan Tufan, karşılaşma öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ozan Tufan "Çok güzel bir ekibimiz ve değerli bir hocamız var. Bu ailenin bir ferdi olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Katkı sağladığım için de çok mutluyum. Kağıt üzerinde dünya basınında çok favori gözükmesek de çıktığımız iki maçta da en iyi şekilde mücadele ederek sahadan iki maçta da galibiyetle ayrıldık. Bunun için çok mutlu ve gururluyuz. Ben de takımıma, ülkeme katkı sağladığım için ayrı bir mutluluk yaşıyorum. Hocama da bana verdiği bu görevden dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ozan Tufan "Milli Takım'da bambaşka bir Ozan görüyoruz. Bunu sağlayan faktörler neler?" sorusuna ise, "Öncelikle yine hocam (Şenol Güneş) üzerinden gideceğim. Bursaspor zamanında beraber çalıştım hocamla. Bana o zaman da büyük katkısı oldu. Doğru yolu seçmeme de sebep olan insanlardan bir tanesi. Buraya da geldiğim zaman beni en iyi şekilde maça motive edip, maça hazırlayıp, sahaya sürdüğünde ben de hem ülkem adına hem de onun için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum. Kendimi maç içinde bana rahat hissettirdiği için hem skorlara hem de takımıma katkım oluyor" yanıtını verdi. 

Milli futbolcu, kendisini en rahat hangi mevkide hissettiğinin sorulması üzerine ise "Şu an oynadığım mevkide kendimi çok iyi hissediyorum. Kendimi iki yönlü oynamaya alıştırıyorum. Daha fazla bunu yapabilmek için gayret gösteriyorum. Eksiklerim olmasına rağmen bunu yapabildiğimi düşünüyorum. Tabii ki zaman zaman mevkilerde hem takımımda hem de milli takımda sıkıntılar olabiliyor, nerelerde görev verilirse orada oynamak istiyorum. Sağ bekte de stoperde de oynadım, sol bekte oynadım. Önemli olan burada milli takımımızın başarısı. Benim için mevki fark etmiyor" açıklamasında bulundu. 

Gelecek planları ve hayalleriyle ilgili soruya cevap veren Fenerbahçeli futbolcu "Yeni başlıyoruz daha. Önümüzde çok önemli bir şampiyona var. Her futbolcunun hayali gibi yurt dışında ülkemi temsil etmek istiyorum. Tabii ki her futbolcunun hayali gibi benimki de yurt dışında kendimi gösterebilmek, oralarda ülkemi temsil edebilmek. Kendimi Premier League'de görmek istiyorum. İnşallah bu da en kısa sürede gerçekleşir" şeklinde konuştu.

- (ntvspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER