Galatasaray Başkanı Dursun Özbek katıldığı bir etkinlikte Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olan Arda Güler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Özbek, “Arda Güler benim çok sevdiğim, mükemmel bir oyuncu. Bahtı açık olsun. Gittiği kulüpte de başarılı olacağına inanıyorum.” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği'nin gecesine katıldı. 

23. şampiyonluğun kutlandığı geceye Başkan Özbek'le birlikte Galatasaray ve A Milli Takım eski teknik direktörü Fatih Terim, Türkiye Milli Basketbol Takımı ve Panathinaikos Baş Antrenörü Ergin Ataman, Galatasaray'ın eski oyuncuları Selçuk İnan, Ümit Karan, kongre üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Davette bir konuşmaya yapan Dursun Özbek sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Transfer hakkında sorulan sorular üzerine  Özbek, "Galatasaray çıtayı çok yüksek tuttu, sürpriz isim her zaman var. Bu senede çok iyi bir takım kurma peşindeyiz." açıklamasını yaptı. 

20 milyon euro bedelle Fenerbahçe'den İspanyol devi Real Madrid'e transfer olan Arda Güler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Özbek, genç oyuncuya nasihatte bulundu. 

"DİSİPLİNİ DEVAM ETTİRSİN"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Arda Güler benim çok sevdiğim, mükemmel bir oyuncu. Bahtı açık olsun. İnşallah gittiği kulüpte de başarılı olacağına inanıyorum. Daha çok genç, sadece bir ağabey ve baba tavsiyesi olarak buradaki disiplini orada da devam ettirsin. Zor bir kulübe gitti, başarılı olması hepimizi gururlandırdı. Kendisine başarılar diliyorum inşallah yüzümüzü ak çıkarır” ifadelerini kullandı.

SELÇUK İNAN: ARDA BİZİ GÜZEL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDECEK"

Sürpriz Joao Pedro gelişmesi! Sürpriz Joao Pedro gelişmesi!

Galatasaray’ın eski oyuncularından teknik direktör Selçuk İnan ise, “Daha önceki röportajlarımda Arda Güler ile ilgili konuşmuştum. Genç yaştan beri tanıyorum onu gerçekten çok önemli bir potansiyel ve çok önemli bir yetenek. Ben Real Madrid’de oynayacağını düşünüyorum. Eğer çok yetenekli ve iyi bir oyuncuysanız bir şekilde oynarsınız. Arda’nın bizi güzel bir şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Ona da buradan başarılar diliyorum, Allah yolunu açık etsin inşallah." diye konuştu. 

ARDA GÜLER RESMİ İMZAYI ATTI

18 yaşındaki Arda Güler kendisini 6 yıllığına Real Madrid'e bağlayan sözleşmeye imza attı. Genç yetenek, İspanyol devinde 24 numaralı formayı giyecek.

Real Madrid, Arda transferi için Fenerbahçe'ye 20 milyon euro bonservis ve azami 10 milyon euro bonus ödeyecek. Ayrıca Fenerbahçe, Arda Güler'in sonraki satışından da yüzde 20 pay alacak.