Bu sezon transferde bomba gibi ilerleyen Galatasaray Sergio Oliviera, Abdülkerim Bardakçı ve Kazımcan Karataş’ı kadrsouna kattı. Sarı kırmızılılarda geçen seneden kalan transfer taksitlerinin yanı sıra vergi borçları ve Mariano için çıkarılan sürpriz borcun ödemeleri yapılarak bayramda nefes alındı.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi söz verdiği gibi kulübün kısa vadedeki finansal sorunlarını çözmeye başladı. Özbek ve yönetimi bayram öncesinde Sportif A.Ş.’ye 100 milyon TL’lik bir girdi sağlarken Mostafa Mohemed’in parası dışındaki ödemeler buradan yapıldı.

dursun-ozbekTEHLİKE BİTTİ

4 MiLYON DOLAR: Mustafa Muhamed’in 4 milyon dolarlık bonservis bedelini ödeyerek FIFA tehlikesini ortadan kaldıran sarı kırmızılılar geçen yıl kadrosuna kattığı futbolcular için de önemli bir ödeme yaptı.

6 İSİM TAMAM

5 MiLYON EURO: Cimbom; Nelsson, Cicaldau, Morutan, Barış Alper Yılmaz, Berkan ve Sacha Boey’in kulüplerine yaklaşık 5 milyon Euro’luk ödeme yaptı. Bu 6 futbolcunun geciken bonservis taksitlerinin yatırılmasıyla kulüp bu nedenle de rahat bir nefes aldı.