Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, İtalya’da forma giyen ünlü oyuncuyu transfer etmek için harekete geçti. Okan Buruk’un da çok istediği orta saha ile masaya oturuldu. Hagi ve Sneijder’den sonra Galatasaray’ın 10 numarası kim olacak? İşte detaylar…

Transfer çalışmaları ile sarı kırmızılı taraftarların heyecanlanmasını sağlayan Dursun Özbek ve yönetimin yeni hedefi belirlendi. Teknik Direktör Okan Buruk tarafından yapılan açıklamaya göre Galatasaray’ın transferdeki önceliğinin orta saha olduğu ortaya çıkmıştı. Orta saha transferi için alternatif isimler ile görüşen sarı kırmızılı yönetim rotayı İtalya’ya çevirdi. Galatasaray’ın transferde görüştüğü isimlerle ilgili çeşitli iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Erik Botheim, Vedat Muriç, Ola Solbakken isimleri ile sözleşme imzalandığı iddiaları taraftarında heyecanlanmasına neden oluyor. Öte yandan Galatasaray’ın başarılı savunma oyuncusu Marcao’nun durumu da kritik önem taşıyor. UEFA Avrupa Ligi’nde sergilemiş olduğu performans ile dikkatleri üzerine çeken Marcao için Sevilla kulübü teklifte bulundu. Başkan Dursun Özbek ve yönetimi ise tok satıcı rolünü üstlendi. Marcao için belirlenen bonservis bedelinin en az 15 milyon euro olduğu netlik kazandı. Sevilla’nın teklifinin ise 12 milyon euro bandında olduğu ileri sürüldü. Başkan Dursun Özbek futbolcuların değerinin altında satılmayacağına dair camiasına garanti verdi. 

Galatasaray orta sahası tamamen değişiyor

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Okan Buruk’un yönetimden transfer yapılmasını istediği ilk mevki orta saha oldu. Genç teknik adam ayrıca forvet arkasına da oyuncu alınmasını istedi. Savunma hattındaki Marcao’nun transfer olması halinde yerini Abdülkerim Bardakçı dolduracak. 28 yaşındaki oyuncunun Galatasaray’a transfer olmak için sergilediği dik duruş taraftarında gönlünü kazanmasını sağladı. Konyaspor’da başarılı bir sezon geçiren oyuncunun tatil yapmadan çalışmalara başladığı öğrenildi. Öte yandan Luyindama’nın da satışının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Savunma hattına paralel olarak orta sahada da önemli değişiklikler meydana gelecek.

Galatasaray’ın transferdeki tercihi İtalya oldu

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün’ün İtalya’ya çıkarma yaptığı öğrenildi. Dursun Özbek’in başkan seçilmesinin ardından göreve getirilen Cenk Ergün, ilk olarak Portekiz’e gitmişti. Okan Buruk’un direktifleri doğrultusunda hareket eden Erden Timur ve Cenk Ergün, kadro kalitesini yükseltecek oyuncu profilleri ile görüşme sağladı. Galatasaray’ın transferdeki öncelikleri arasında forvet hattı da bulunuyor. Başta Mostafa Muhammed’in gönderilmesine karar verildi. Diagne’nin durumu ise önümüzdeki süreçte netlik kazanacak. 7 Temmuz tarihinde sezon öncesi kampı için toplanacak olan sarı kırmızılı ekip, transferi bir an önce tamamlamak için çalışma yürütüyor.

Galatasaray’ın transfer etmek istediği orta sahanın İnter forması giyen Arturo Vidal olduğu açığa çıktı. 35 yaşındaki futbolcunun Melo tarzı bir futbol stiline sahip olması Galatasaray yönetiminin transferi gerçekleştirme isteğini kamçıladı. İtalyan basını tarafından ileri sürülen iddiaya göre Arturo Vidal ile ilk görüşme gerçekleştirildi. Başkan Dursun Özbek’in mutlaka alınsın emri verdiği oyuncu için kesenin ağzının açılacağı öğrenildi. Arturo Vidal’ın başka taliplerinin de olduğu, lakin önceliği sarı kırmızılı ekibe vereceği ileri sürüldü.