Marcao'nun ardından Galatasaray’ın Danimarkalı stoperi Victor Nelsson’u da transfer etmek isteyen Sevilla'nı ısrarı sürüyor. 

Daha önce de 12+2 milyon Euro öneren İspanyol kulübü, teklifini yenileyerek 15+3 milyon Euro’ya yükseltti. Ancak Galatasaray yönetimi bu öneriyi de geri çevirdi ve sözleşmede yer alan 25 milyon Euro’luk serbest kalma bedelini istedi.

İspanyolların teklifi sonrası Danimarkalı stoperi ikna eden yönetim takımda kalmaya ikna etti.  i takımda kalmaya ikna eden yönetim bilmeceyi çözdü.

TİMUR VE BURUK DEVREYE GİRDİ 

Sevilla'nın teklifi sonrası kafası karışan Nelsson’u kaybetmek istemeyen Galatasaray'da Erden Timur ile teknik direktör Okan Buruk, oyuncuyla görüşerek kalmasının hem kendisi hem de kulüp için daha yararlı olacağını ifade etti. Bu görüşmelerden sonra Nelsson, kalmayı kabul etti.

NELSSON NE DEDİ? 

23 yaşındaki savunma oyuncusu, "Kulübümün şampiyonluk hedefine ulaşması için elimden gelen mücadeleyi sergileyeceğim. Sevilla’ya ancak bonservis bedeli konusunda Galatasaray ile anlaşırsa giderim" dediği belirtildi.

Bu aşamadan sonra transferin gerçekleşmesi zor görünürken, Sevilla’nın 20 milyon Euro ve üzerinde bir teklif sunması halinde yeniden pazarlık masasına oturulabileceği öğrenildi.