Abdürrahim Albayrak'tan Fenerbahçe'ye Mesaj!

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Albayrak, Ünal Aysal döneminden bu sezonki şampiyonluğa ve önümüzdeki sezonun transferlerine kadar pek çok konuda çok önemli açıklamalarda bulundu.

Abdürrahim Albayrak'tan Fenerbahçe'ye Mesaj!

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim AlbayrakCNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Albayrak, Ünal Aysal döneminden bu sezonki şampiyonluğa ve gelecek sezonun transferlerine kadar pek çok konuda çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte Albayrak'ın birbirinden çarpıcı sözleri:

"Ünal Aysal'ın aklına girip Fatih Terim'i gönderdiler"

"Ünal Aysal döneminde Galatasaray'da yeniden göreve başladım. Fatih Terim konusunda ısrar ettik. Ünal Başkan'ın kafasına başka isimler koymuşlar. Ancak baskımızla Terim'i getirttik. Hoca o dönem ayrılmasa Galatasaray şu an borçsuz, mülkü olan bir kulüp olurdu. Ancak başkanın aklını karıştırdılar. 

İki sene üst üste şampiyon olduk, kutlama yemeği bile yiyemeden seçime götürdüler başkanı. Düşmanlık ve kıskançlık bir dönem camianın çok büyük sorunu oldu. Sonra ben ayrıldım, hoca da ayrıldı. Ünal Aysal'ın aklına girdiler, fikrini değiştirdiler. Fatih Terim'i göndermek için yollar arıyorlardı ve sonunda bunu yaptılar."

Bir gün Duygun Yarsuvat aradı, 'Galatasaray'ın sana ihtiyacı var' dedi. 'Futbolun başında iki ayrı baş olursa bu iş olmaz.' dedim. O kadar güzel konuştu ki beni ikna etti. O sene de Prandelli'yi gönderip Hamza Hoca'yı getirdik."

"Mali durumu en iyi kulüp biziz"

"Mustafa Cengiz'le göreve geldiğimizde durum çok kötüydü. Eski futbolcular temlik koydurmuştu. Gözümüzü kırpmadan bu yükün altından kalktık. Geldiğimizde beri personel maaşlarını bir gün bile aksatmadık. Ben çalışan kişinin maaşını ödemeden 'Kızım bana çay getir' diyemem. Ben o karakterde bir insan değilim.

Mali anlamda şu an en iyi durumda olan kulüp Galatasaray. Galatasaray kâr ediyor. UEFA'nın bütün kriterlerini Galatasaray karşıladı. Yazılı olarak da tescil edildi. Şampiyonlar Ligi'nde olacağız. Mali sıkıntımız bitti. Teşekkürlerin en büyüğü tabii ki taraftarlara. Her zaman maddi ve manevi bizlere destek oldular."

"Mezarımda bile unutmayacağım"

Oğlum Yasin'in Rize'de darp edilmesini gördüm. Sanırım bu olayı mezarımda bile unutmayacağım. O gün benim kollarımı kilitleyip oğlumu kurtarmama izin vermeyen o arkadaşa da selam olsun."

"Fatih Hoca neden başkan olmasın?"

Fatih Hoca neden Galatasaray'a başkan olmasın? Hocamız çok büyük bir Galatasaraylı. O Adana Demirspor'da oynarken ben Adana'da askerlik yaptım. Bir aile olduk. Bizim aramızda asla kıskançlık olmaz."

"Alan transferinde her şey bitmişti"

"Transferleri şu an konuşmak Galatasaray'a zarar verir. İstediğimiz futbolcuyu direkt söylemeyiz. Bazı stratejiler vardır. Piyasayı kızıştırırsınız. Bizim bir Alan transferimiz vardı. Dubai'ye gittik, her şey bitmişti. Çocuk da bize gelmek istemesine rağmen son anda Çin kulübünün istekleri işi bozdu. Böyle şeyleri konuşmamak lazım."

Arda Turan açıklaması!

"Ben Hakan'ı transfer etmek istiyorsam kulübüyle oturduğumda 'Bana Mehmet'i ver.' derim. Kulüp vermezse 'O zaman Ahmet'i ver.' derim. Onu da vermezse 'Ya bari Hakan'ı verin.' derim. Yani ilk alacağım oyuncuyu en son söylerim ki fiyatı artmasın.

Arda Turan transferi konusunda ise benim bildiğim bir şey yok. Hocamızla da bu konuyla ilgili tek bir kelime konuşmadık. Ben de basından görüyorum. Şu an Başakşehir'in ve Barcelona'nın futbolcusu. Bizim genç, istekli, çimleri parçalayacak oyunculara ihtiyacımız var. Altyapımızda çok iyi oyuncularımız var. Altyapıya para yatırarak Ozan Kabak gibi Yunus Akgün gibi oyuncular yetiştireceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER