Ağustos ayı şampiyonu Galatasaray

Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketleri arasında ağustos ayında yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. oldu.

Ağustos ayı şampiyonu Galatasaray

Borsa İstanbul’da spor endeksi yüzde 1,63 değer kazandı.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği, ağustos ayında yüzde 10,90 azalarak söz konusu dönemde yatırımcısına en fazla kaybettiren spor şirketi olurken, Trabzonspor’un Turkcell Süper Ligi’nde de 4 büyükler arasında en az puana sahip bulunması dikkati çekti. Trabzonspor’dan sonra borsada kaybettiren diğer spor şirketi Fenerbahçe Futbol AŞ oldu. Ağustos ayında yatırımcısına yüzde 4,70 kaybettiren Fenerbahçe’nin futbol takımı, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Makedonya temsilcisi Vardar’a elenmişti.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ, söz konusu dönemde yüzde 14,89 kazançla en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Galatasaray, yılın ilk yarısında yüzde 11,65 kayıpla yatırımcısına en çok kaybettiren spor şirketi olmasının ardından futbol kulübünün ligde aldığı başarılı sonuçlar ve önemli futbolcu transferleri ile temmuz ve ağustos ayların kayıplarını telafi ederek artıya geçti.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ ise ağustos ayını yüzde 2,83 yükselişle tamamlayarak yatırımcısına kazandıran ikinci spor şirketi oldu.

AA

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER