Bu şartlarda dönemem!

Galatasaray'ın fizik kondisyoneri Alberto Bartali,"Türkiye'ye dönemediğini ve oyuncularla çalışmam mümkün değil" diye konuştu.

Bu şartlarda dönemem!

Bartali, "Şu anda İtalya'dayım. Türkiye'ye nasıl geri döneceğimi çözmem gerek, uçuşlar durdurulduğu için bu çok kolay olmayacak. 2 hafta öncesine kadar İstanbul'daydım. Her profesyonel takımda olduğu gibi, oyunculara özel programlar hazırladık. Birkaç gündür sahada küçük gruplar çalışıyor, bundan sonra sahada daha büyük takımlarla çalışmalar devam edecek. Bu mevcut durum devam ederse çalışamayacağım ve bu beni çok üzüyor." diye konuştu.

Bartali, "Ligin 12 Haziran tarihinde başlaması planlanıyor. Son günlerde fiziksel testler, kilo ölçümleri başladı. Uzaktan durumu tam olarak anlamak zor, oyuncuları yakından görmeli ve bire bir incelemeliyim. Şu anda yaşanan ara normal değildi. Yaz aylarında tatil genelde 30 gün olur. Oyuncular 2 aydır evde, bu durum kritik durumları ortaya çıkarabilir. Evden çalışmak normal değil, bir oyuncuyu videodan çalıştıramazsın. Bu yeterli olmaz ve oyuncunun durumunu aynı seviyede tutmak mümkün olmaz." ifadelerini kullandı.


KAYNAK:Mynet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER