Burak Elmas: Bedeli neyse ödemeye hazırız

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Lokomotiv Moskova maçı için stadyumu tam kapasite açmaları konusundaki kararları hakkında açıklamada bulundu.

Burak Elmas: Bedeli neyse ödemeye hazırız

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, UEFA Avrupa Ligi'nde bu akşam oynayacakları Lokomotif Moskova karşılaşmasının tam kapasite seyirci alacaklarını yineledi.

Türkiye Futbol Federasyonunun başvurularını reddettiğini hatırlatan Elmas, gelecek cezaya hazırlıklı olduklarının altını çizen, "Biz bütün bunları düşünerek bir karar aldık. Türkiye'de 9 Kasım'da futbolda tam seyirciyle oynama kararı verildi. Türk futbolu için bugün yapacağımız maç çok önemli. Aşılarını tamamlamış taraftarlarımız bugün statta bulunmayı bir limit olmaksızın hak ediyor. Bu bizim kendi inisiyatifimizde. Buna verilecek bir ceza da olursa, neyse bedeli Galatasaray Kulübü olarak karşılamaya hazırız. Fakat dün biraz durumu izleme fırsatı buldum. Bu tür ortamları bekleyen bazı çakal arkadaşlarımız var. Onlar da haklı haksız yorumlar yapmış. Galatasaray'a haddinden fazla ceza vermek kolay değildir. Galatasaray çok büyük kulüptür. Öyle basit yorum yapan arkadaşları da bundan sonra izliyor olacağız. Onlara da gereken cevabı en sert şekilde veririz." diyerek sözlerini bitirdi.

"Adalet" paylaşımına tepki

Galatasaray'ın Gaziantep FK'yi 2-0 yendiği maçta attığı ilk gol için Beşiktaş Kulübünce "Adalet" etiketiyle paylaşım yapılmasını eleştiren Elmas, "Ben Ahmet başkanla konuştum bu açıklamadan sonra. O ayrı düşünüyor, ben ayrı düşünüyorum. Anlaşmadığımız yerleri de açık seçik konuşmakta fayda var. Ben gerçekten üzüldüm." açıklmasında bulundu.

Beşiktaş'la oynadıkları derbi mücadelesinden sonra rakiplerini tebrik ettiklerini hatırlatan Elmas, şöyle ifade etti:

"Beşiktaş derbisinden sonra biz bu üslubu değiştirmek adına, başka bir camianın galibiyetine leke sürmemek, kendi derslerimizi çıkarmak adına Beşiktaş'ı tebrik ettik. Kendi içimizde de tepki gördük. Bu benim göreve geldiğimde idealimdi. Her türlü tepkiyi göğüslemeye hazırım. Galatasaray farklılık yaratır. Ahmet Nur Çebi, 'Biz sizin golünüze, gol değil demedik. Bizimkini vermediler. Bizim ki gol.' dedi. Ben bu üslubu doğru bulmuyorum. Bizim nezaketle tebrik ettiğimiz hatta teknik direktörümüzün de çıkıp bizim yönetimimizin görüşünü benimsediği, dostane bir şekilde bir mağlubiyetin nasıl yaşanabileceğini Türkiye'ye örnek olarak gösterdik. Bizim maçımız sırasında keşke böyle talihsiz bir açıklama yapmasalardı."

Kulüplere bir teklifinin olduğunu aktaran Elmas, "Herhangi bir kulübümüzün hakemle sıkıntısı varsa, onlarla beraber MHK Başkanı'na gidelim. Taraftarlarınızın kızgınlığını almak için veya bir yenilgiyi unutturmak için bu geçmiş basit oyunlara başvurmayalım. Türk sporunun, futbolunun sorunları, masadan kalkmıyor olan taraftarlar arası gerginlik oluyor. Nazik üslubumuza devam edeceğiz. Haklı oldukları konularda tüm kulüplerin yanındayız. Her ortamda onların yanında gerekli konuşmaları yapmaya, onların hakkını da kendi hakkımız gibi savunmaya hazırız. Lütfen diğer kulüplerin iç işleriyle ilgili konuşurken hassasiyet göstersin. Türk sporundaki nefret söylemini ortadan kaldırmak herkesin iyi niyetiyle olur. Ben kendisiyle Beşiktaş hakları için de MHK'ye beraber gitmeye hazırım. Yalnız konuşmayalım. Kapalı kapılar ardında konuşmayalım. Kulüpler Birliği Vakfı da bundan dolayı var. Eski alışkanlıklardan artık vazgeçelim." değerlendirmesine bulundu.

KAYNAK: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER