Cenk Ergün: "3 ismi alamadık"

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, transferde renklerine katamadıkları 3 futbolcuyu, Fransız L’Equipe gazetesine verdiği röportajda açıkladı.

Cenk Ergün: "3 ismi alamadık"

Fransa’nın ünlü spor yayınlarından L’Equipe, bu ayki dergisinin kapağını Galatasaray’a ayırdı. Fransız dergisi Nasri, Valbuena ve Menez’in de Türkiye’de top koşturduğunu ve bu sayıda Süper Lig’de top koşturan Fransızlara ait her şeyin bulunabileceğini duyurdu. Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, transferde renklerine katamadıkları 3 futbolcuyu, Fransız L’Equipe gazetesine verdiği röportajda ilk kez açıkladı.

Fransa’da önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Ergün, “Fransa’nın altyapı sistemi harika. Fransa’dan çıkıp tüm Avrupa’da oynayan futbolcuların sayısı bir hayli fazla. Giannelli ImbulaFerland Mendy ve Jordan Ferri’yi transfer etmek istedik. Sadece Fransa 1. Ligi değil, 2.Lig’den de futbolcular takip ediyoruz. İki gözlemcimizi bu ligleri takip etmeleri için görevlendirdik” dedi.

Birçok Türk gibi futbola aşık olduğunu ifade Galatasaray Sportif Direktörü, "Burada dinini bile değiştirebilirsin anca tuttuğun takıma asla değiştiremezsin" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER