Diagne krizi büyüyor! Mahkeme kararı...

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın sezon sonuna kadar kiraladığı 28 yaşındaki Senegalli futbolcu Mbaye Diagne, Belçika'da yaşadığı ev nedeniyle sorunlarla karşı karşıya kaldı.

Diagne krizi büyüyor! Mahkeme kararı...

Süper Lig ekibi Galatasaray'ın sezonu sonuna kadar Belçika takımı Club Brugge'ye kiraladığı 28 yaşındaki futbolcu Mbaye Diagne'ye kiraladığı evden çıkması için 15 Mayıs Cuma gününe kadar süre verildi. Senegalli golcü süreyi aşarsa mahkeme kararıyla çıkartılacak.

Belçika basınında çıkan habere göre; Knokke'de kiraladığı evden 30 Nisan'a kadar çıkmayan ve mahkemelik olan Senegalli futbolcuya ailesi birlikte oturduğu evi boşaltması için 15 Mayıs Cuma gününe kadar süre verildi.

Diagne'nin avukatı Sebastien Ledure ise şu ifadeleri kullandı; "Anlaşmaya vardık ve müvekkilim cuma gününden önce ayrılacak.". Galatasaraylı golcünün İtalya veya Senegal'e dönüp dönemeyeceği ile ilgili olarak da, "Şu anda bu konuyu araştırıyoruz." şeklinde konuştu.

28 yaşındaki golcü futbolcu Diagne evden çıkmayı yine reddetmesi durumunda mahkeme kararıyla çıkartılacak.

Öte yandan ev sahibi, Senegalli golcünün evden çıkmaması üzerine Sulh Mahkemesi'ne gitmişti.

Verilen karar sonucu Diagne, ailesi ile birlikte evi boşaltacak.

Daha önce Belçika basınında çıkan haberlerde, Diagne’ye nisan sonuna kadar zaman tanındığı ancak 28 yaşındaki forvetin buna uymadığı ve ev sahibinin uyarılarına tehdit mesajlarıyla karşılık verdiği iddia edilmişti.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER