Dursun Özbek'ten Aziz Yıldırım'a

Dursun Özbek Telegol'e birçok konuda çarpıcı açıklamalar yptı.

Dursun Özbek'ten Aziz Yıldırım'a

Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesi, Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesindeki opsiyonun kaldırılması ve basketbolda yaşanan kriz dahil olmak üzere birçok konuda değerlendirmeler yapan Özbek'in açıklamaları şöyle:

"Asıl ayıbı Prandelli'ye yaptık"

"Herkes bizi 'Hamza Hoca’ya çok ayıp ettiler, böyle teknik direktör mü gönderilir?' diyor. Duygun Yarsuvat başkanlığında ben de ikinci başkan iken, Prandelli’yi antrenmana çıkarkan gönderdik. Asıl ayıp buydu. Adam tam antrenmana çıkacakken, 'Sen çıkma, kovuldun' dediler. Üstelik Prandelli çok kibar bir insandı. Gönderilmesi de bence hataydı. Üstelik tazminatı toplam 11 milyon Euro tutmasına rağmen bizden sadece 3 milyon Euro tazminat aldı."

"Hamza Hoca için 26 ayrılma nedeni sayarım"

"Tüm kamuoyundan ve sizlerden rica ediyorum; lütfen Hamza hocanın neden gönderildiğini, haklıydı, haksızdı olaylarına girmeyelim artık. Yok Umut Bulut için sarfettiği sözlerden gönderilmiş, yok yönetimi çiğnemiş!.. Astana deplasmanı sonrası taraftar anket yaptı; 'Hamza gitsin mi kalsın mı?' diye. Uzak ara 'gönderilsin' çıktı. Şimdi aynı grup 'Hamza kalmalıydı' diyor.

Hamza hocanın ayrılış nedenlerini ben şimdi anlatmaya kalkarsam size 26 madde sıralamak zorunda kalırım, ağzınız açık kalır. Bunun kime faydası var? Ben konuşacağım, sonra Hamza cevap verecek, sakız gibi uzayacak gidecek. Artık yeni bir hocamız var. Üstelik Mustafa Denizli çok çalışkan ve tecrübeli. Kendisinden inanılmaz mutlu ve umutluyum. Hamza hocaya sözleşmesi gereği en son kasım ayı hakkedişini ödedik. Yani borcumuz hiç yok. Şu çok açık ve net; Denizli hocamız sözleşmesi bitene kadar görevde kalacak, ayrılması söz konusu bile olamaz."

"Herkes kaçarken aslanlar gibi aday oldum"

"Ben seçimle geldim bu göreve. Herkes kaçarken ben aslanlar gibi aday oldum. Şimdi de eleştiri var diye gidecek, istifa edecek, arkamdam 'kaçtı' dedirtecek değilim. Bu camiada son 15 senede kim taş taş üstüne koydu ki? Duygun başkandan devam etmesini çok istedim, kabul etmedi. Ali Dürüst’e 'Sen aday ol' dedim, 'Hayır' dedi. 'Benim yönetimime girer misin' dedim, yine 'Dinleneceğim, yokum' dedi. Abdurrahim Albayrak’a benim yönetimime girmesi için çok dil döktüm, 'Sağlık sorunlarım var, beni affet' dedi. Birileri babasını, ailesini, abisini, iş durumunu mazeret gösterip görev almadı. Bir Alllah'ın kulu cesaret edip girmedi yönetime. Kısaca kaçan çok oldu."

"Adnan Polat'a teşekkür ediyorum"

"Bu arada son 15 yılda taş taş üstüne kim koydu diyorum... Ama Adnan Polat’ı unutmayalım. Mecidiyeköy’den Seyrantepe’ye gelmek de, şirket birleşmmesi de yüzde 100 doğru karardı. Kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca Polat’ın bırakmasına sebep olan o olaylı mali genel kurulda da bulunmadım. O gün yapılanları da doğru bulmuyorum."

"Ben kimseye hırsız, sahtekar demiyorum"

"Kulübe 100 kişi imza verip, 'Son 10 yıldaki harcamalar araştırılsın ve bu borcu oluşturanlar kamuoyuna açıklansın, gerekirse cezalandırılsın' demiş. Ben de diyorum ki; 10 yıl değil, 15 yıl geriye gidelim ve 2000 yılından beri yapılan tüm harcamalar araştırılsın. Ben kimseye hırsız, sahtekar demiyorum. Şimdi 3-4 bağımsız firma araştırsın ve gerçekleri herkes bilsin. Bu 1 milyar liranın üzerindeki borç nasıl oluştu, tüm Galatasaraylıların bunu bilmesinden yanayım."

"Devletle bile icralıktık"

"Duygun Yarsuvat başkanımla göreve gelirken kulüp aleyhine açılmış 127 icra dosyası vardı. Devletle bile icralıktık. Çok şükür bu sayıyı 5-6’ya indirdik. Bu ay sonunda da bu 5-6 icra dosyası kapanacak. Ben başkanlığı devralırken nasıl bir tablo olduğunu biliyordum. Yayıncı kuruluş, Nike ve Türk Telekom gelirleri temlikliydi. Bakın şimdi ne futbolculara tek kuruş borcumuz var ne elektriğimiz, suyumuz kesik. Takımlarımız en lüks otellerde konaklıyor."

"Kaçmak, istifa etmek yok"

"En 2,5 yıl daha başkanlık yapmak istiyorum. Kaçmak, istifa etmek yok. Beni görevden almak isterlerse tüzükte belirtildiği gibi imza toplarlar ve seçime götürebilirler. Elbette görev süremin sonuna kadar kalmak ve projelerimi gerçekleştirirsem bir dönem daha başkanlık yapmak istiyorum."

"Bana saldırmak için kardeşimi kullanıyorlar"

Bana vurmak, saldırmak için kardeşim Mehmet Özbek’i kullanıyorlar...

1- Mehmet Özbek benim kardeşim ve ortağım.
2- Florya’da altyapı yenileme ve ciddi inşaat işi olduğu için kardeşimden yardım istedim.
3- Kendisi çok iyi pazarlıkçıdır; Podolski transferini Arsene Wenger’le görüşüp 6 milyon Euro'dan 2,5 milyon Euro'ya indirten Mehmet Özbek’tir.
4- Mehmet Özbek çok iyi bir Galatasaraylı ve tüm mesaisini bu kulübe harcıyor.

"Fenerbahçe'yle çeyrek final veya finalde karşılaşmak isterim"

"Herkesten 6 ay sabır rica ediyorum. Bize 6 ay sabır gösterirlerde inanın karşımızda kimse duramaz. Fenerbahçe ile de UEFA Avrupa Liginde çeyrek final veya finalde karşılaşmayı çok isterim. Bu kupadaki ilk hedefimiz finale kalmak."

"Devre arasında elbette takviye yapılacak"

"UEFA ile görüşmelerimiz sürüyor. Bizim savunmamızı makul buldular, hak verdiler. Hakkımızda olumlu karar çıkmasını bekliyorum. Devre arasında Mustafa hocamızın isteyeceği takviyeler elbette yapılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İnanın isimleri daha konuşmadık."

"Sahtekârlıkla suçlanmak çok çirkin ve ayıp"

"Fenerbahçe Başkanı bizi sahtekârlıkla suçluyor ama Türkiye’de herkes bizim resmi sitemizden Alex’le ilgili sözlerimize eleştiri getiriyor. Biraz el insaf! Aziz Bey’in sahtekârlık demesi daha büyük suç değil mi?"

"Basketboldaki haklılığımız anlaşılacak. Bizim suçumuz yok. Bize iki lisans veren Basketbol Federasyonu'dur. Biz kimseye rüşvet vermedik, sözler vermedik. Evet Alex’le ilgili yaptığımız açıklamada haddimizi aşmış olabiliriz. Belki acele ettik ama o bize sahtekâr demek, sahtekârlıkla suçlanmak çok çirkin ve ayıp. Türkiye gerçekleri yakında görecek." 

Skorer

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER