Fatih Terim'in sözleşmesinin ayrıntıları belli oldu

Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamasında Teknik Direktör Fatih Terim ile 5 yıllık mukavele imzalandı ancak sözleşmede opsiyon olduğu ortaya çıktı. Peki sözleşmenin detayları neler? Terim'in alacağı ücret ne? İşte Galatasaray ile Fatih Terim arasındaki o sözleşme...

Fatih Terim'in sözleşmesinin ayrıntıları belli oldu

Şampiyonluk kutlamalarında teknik direktör 'le yeni sözleşme imzalayan 'da Başkan Mustafa Cengiz, İmparator'un görev süresini 5 yıl olarak açıkladı ama mukavele 2+3 yıl şeklinde.

Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetimin görev süresi 2 yıl sonra biteceği için 2021'de yeni seçilecek yönetime tecrübeli hocanın 3 yıllık opsiyon hakkı bırakıldı.

Çifte şampiyonlukla tamamlanan bu sezon 3 milyon Euro kazanan , şampiyonluk primi olarak da 500 bin Euro alacak. Sözleşmesinde para ve süre konusunda görüş belirtmeyen Terim'in mali şartlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Yıllık 3 milyon Euro kazanmaya devam edecek İmparator, şampiyonluk halinde yine 500 bin Euro bonus alacak. Yeni sözleşmesinde ücreti TL olarak ödenecek , 2024'e kadar görevde kalırsa 5 yıl içinde 100 milyon TL kazanmış olacak.

Kaynak:SABAH

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER