Galatasaray'da disiplin krizi! İbra harekatı...

Galatasaray'da 23 Mart Günü yıllık olağan genel kurul toplantısı gerçekleşecek.

Galatasaray'da disiplin krizi! İbra harekatı...

 Galatasaray'ın Başkanı Mustafa Cengiz geçen yıl toplantıya başkan olarak katılsa da, ibra oylaması Dursun Özbek dönemi için yapılmıştı ve Cengiz geçen seneki toplantıda oldukça rahattı. Fakat Cengiz için bu seneki kongre pek de rahat geçecek gibi durmuyor. 

Özellikle 29 Eylül'deki olağanüstü genel kurulda Cengiz ve yöneticiler, camianın etkili isimleriyle büyük gerginlik yaşamıştı. Başkanın, salonda "Kalbi bize düşmanlık duygusuyla olanlara hitap etmeyeceğim, bindirilmiş kıta" şeklindeki ifadeleri camia içinde birçok kişinin kafasına kazınmış ve bu sözler kendisine karşı olan muhalefeti de artırmıştı.

PROJELER BEKLİYOR

Fakat özellikle Nazımcan Angın, Ali Fatinoğlu gibi isimlerin eleştiriden dolayı disiplin kuruluna sevk edilmesi, 29 Eylül'deki toplantıda divan başkanlığı yapan Metin Aslan'ın genel kuruldaki tutumu gerekçe gösterilerek disiplin kuruluna sevk edilmesi camia içindeki bazı kesimler için bardağı taşıran son damlalar oldu. 

Cengiz ve yönetiminin anti demokratik uygulamaları olduğunu düşünen bazı gruplar 23 Mart'ta idari yönden ibra oylamasında ret çıkması için çalışmalara başladı. Tekno kent, basketbol salonu gibi projelerinin de henüz gerçekleşmemesinden dolayı yönetimin güven vermediğini belirten üyeler değişim istiyor.Kaynak:Türkiye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER