Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in seçim planı!

Galatasaray'da artık rota Fenerbahçe derbisine dönse de yönetimle alakalı konular da gündemden düşmüyor.

Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in seçim planı!

Olağan genel kuruldaki ibrasızlıkla başlayan süreçte geçen hafta hem denetim kurulu hem de yöneticilerin ibrasızlığa tedbir istemi mahkemeler tarafından onaylanmıştı. Rahat bir nefes alan başkan ve kurmayları tedbir kararının akabinde dava yoluna gidecek.

Genel kurulun kararını yok saymak istemeyen yönetimde "Seçime gidilmeli" sesleri yükselmişti ancak "Şimdi mi, eylül ayı mı?" tartışması yaşanıyordu. Fenerbahçe derbisi öncesi toplanan yönetim, son karar olarak sonbahar dedi... Galatasaray yönetimi en geç ekim ayında sandığa gidecek.

Notunu arttracak

Peki yönetimin şimdi değil de bu işi sonbahara bırakmasının ardında neler var? Şu an ligin resmi kesin olarak çizilmiş değil. Galatasaray şampiyonluk mücadelesinde ama daha bitime 7 hafta bulunuyor. Bu süreçte yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluktan yönetim etkilenmek istemiyor. Mevcut yönetim geçirdiği üç transfer dönemini finansal olarak olumlu geçirse de, özellikle geçen yaz ve bu kış bir hayli eleştiri almıştı. Gomis'in satılması, yerine santrfor alınmaması, ocak ayında ise golcülerin son dakikaya bırakılması yönetimin notunu düşürmüştü. Bu sebeple sarı-kırmızılı yönetim bu defa transfer döneminde yüksek not alıp, arkasındaki rüzgârı büyütüp, seçime daha güçlü şekilde gitmeyi hedefliyor.

Bileği bükülmüyor

Şampiyonluk yolunda Başakşehir ile çekişen ve aradaki farkı eritmeye çalışan Galatasaray sezonun ikinci yarısında yüksek bir performans gösterdi. Süper Lig'in ikinci bölümünde 10 maçta 8 galibiyet ve 2 beraberlik geldi.  
Kaynak: Türkiye 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER