Galatasaray'dan ABD, Japonya ve Çin açılımı

Galatasaray yönetimi kurumsal organizasyon ve ticari projeler adı altında bir grup kurdu.

Galatasaray'dan ABD, Japonya ve Çin açılımı

CAS’ın aldığı karar itibariyle UEFA, Galatasaray’a FFP yüzünden ceza veremeyecek. Sarı-kırmızılıların UEFA Avrupa Ligi’nden men edilmesi söz konusu olmayacak. Bunda Galatasaray’ın UEFA’ya sunduğu 6 aylık Finansal Fair Play raporunun büyük etkisi olduğu bildirildi. KAP’a bildirilen 6 aylık raporda 2.9 milyon euro olan kar, UEFA’ya 3.4 milyon euro olarak bildirildi. Bu da 20 milyon euro’ya kadar zarar etme hakkı verilen Mustafa Cengiz yönetiminin, artı bütçe ile UEFA’nın karşısına çıkması demek.

Galatasaray’ın Finansal Fair Play hakkı yüzde 60, bu rakam şu anda  yüzde 43 seviyelerinde. Sezon sonu hedefi ise yüzde 53-55 bandı.

GALATASARAY; ABD, ÇİN VE JAPONYA İLE GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

Galatasaray yönetimi kurumsal organizasyon ve ticari projeler adı altında bir grup kurdu. Yönetim kurulu üyeleri ve profesyoneller bu oluşumun içinde yer alıyor. Ticari projeler üzerinde çalışan bu grup hali hazırda ABD, Çin ve Japonya için proje görüşmeleri başladı.


BİR BAŞKA TİCARİ HAMLE DE DİJİTAL ALANDA

Galatasaray ayrıca dijital telif hakları konusundan 6 kişilik bir telif hakları komisyonu oluşturduk. Dijital platformda Galatasaray adı, logosu gibi markayı  ilgilendiren her paylaşımdan doğan gelir haklarının kulüp hesabına gelir olarak kaydedilmesi amaçlanıyor.


Kaynak:Fotospor

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER